Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos sveikina Seimą priėmus socialinį dialogą stiprinančias Darbo kodekso pataisas
2019-03-22

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) džiaugiasi Seimui pagaliau priėmus Tomo Tomilino parengtas Darbo kodekso pataisas, kurios leidžia teritoriniu ir šakiniu principu įsteigtoms profesinėms sąjungoms atstovauti darbuotojų interesams ir ginti juos įmonėse, kuriose profesinės sąjungos nėra įsisteigusios, bet turi filialus. 

 

Judita Liukaitytė - Kukienė, laikinoji LAASDPS pirmininkė, sako, kad priimtos pataisos buvo būtinos siekiant stiprinti profesinių sąjungų judėjimą Lietuvoje.

 

„Ne kartą ir ne du buvome susidūrę su situacija, kuomet, dar nepriėmus šių Darbo kodekso pataisų, darbdavys tiesiog ignoruodavo socialinį dialogą ir darbuotojų bandymus ginti savo teises ir interesus. O LAASDPS negalėdavo tinkamai atstovauti savo narių, ginti juos, nors filialai jau seniai buvo įsteigti ir vykdoma aktyvi profsąjungos veikla. Buvęs darbo kodeksas buvo parankus riboti aktyvių šakinių profesinių sąjungų veikimą ir tuo pasinaudojo įstaigos, kurių vadovams priimtinas diktatoriškas valdymas ir nenoras išgirsti apie darbuotojų keliamas problemas. Dabar gi dalyje įstaigų ir organizacijų profesinės sąjungos galės perimti Darbo tarybų funkcijas ir tinkamai atstovauti darbuotojus, pavyzdžiui, siūlyti savo kandidatus renkant Darbo tarybas“, – aiškina J. Liukaitytė - Kukienė.

 

Diskusijos dėl būtinybės taisyti 2017 m. įsigaliojusį naująjį Darbo kodeksą kilo praėjusių metų rudenį. Seimo narys T. Tomilinas tuomet teigė, kad nuostatos, jog teritoriniu ir šakiniu principu įsteigtos profesinės sąjungos gali atstovauti darbuotojų interesams ir juos ginti ir įmonėse, kuriose profesinės sąjungos nėra įsisteigusios, bet turi įsteigtus filialus, neperkėlimas į naująjį Darbo kodeksą tėra techninė klaida. 

 

Jai ištaisyti ir buvo parengtos minėtos pataisos, kurių priėmimą aktyviai rėmė LAAPSS, o taip pat kitos Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui priklausančios profesinės sąjungos.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?