Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos: Vidaus reikalų ministerija neužtikrina įsipareigojimų didinti pareigūnų atlygį vykdymo
2016-10-14

VRM teigimu, nuo 2016 m. liepos 1d. įsigaliojo įstatymas, pagal kurį pareigūnams apmokamas viršvalandinis darbas, viršijus 40 valandų darbo savaitės normą. Pasibaigus suminės darbo laiko apskaitos laikotarpiui (3 mėnesiams) įstaigos teisės aktų nustatyta tvarka sumokės už susidariusius viršvalandžius.

„Viršvalandžiai, kuriuos taip akcentuoja Vidaus reikalų ministerija, yra teisingo atlygio sistema, pagal kurią pareigūnams turi būti tinkamai atlyginta už jų tarnybą žmonėms ir valstybei. Tai ne koks priedas prie atlyginimo. Be to, kai kurios įstaigos iki šiol neturi viršvalandžių apmokėjimo tvarkos, o tos, kurios ją jau turi, stengiasi įvairiais būdais interpretuojant išvengti apmokėjimo“, - teigia V. Banel.

Įsipareigojimai nevykdomi

Premjeras Algirdas Butkevičius įsipareigojo, kad nuo 2016 m. liepos 1 d. pareigūnai uždirbtų mažiausiai 600-700 eurų, atskaičius mokesčius. Vidaus reikalų ministerijos organizuotame susitikime įstaigų vadovai pateikė savo planus didinti atlygį, tačiau ministerija iki šiol negali pateikti aiškios informacijos, kam, kiek ir kada didėjo ir didės atlygis.

„Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimas buvo sąmoningai nukeltas į liepos mėnesį dėl finansavimo trūkumo. Turime konkrečius įsipareigojimus, tačiau apie jų vykdymą kalbėti niekas nenori. Ministerija eilinį kartą mums pateikė lenteles su vidutiniu darbo užmokesčiu, kuris nebūtinai atitinka realią situaciją. Iš esmės pateikiama ne ta informacija, kurios prašoma, tokiu būdu sąmoningai klaidinant. Vidaus reikalų ministras privalo užtikrinti Seimo priimto Statuto įgyvendinimą, kol kas to nematyti“, - teigia V. Banel.

VRM praneša, kad artimiausiu metu numatomas didesnis pareigūnų darbo užmokesčio didėjimas, kurį sąlygos didesnių pareigūnų pareiginės algos koeficientų nustatymas. Be to, šiuo metu vidaus reikalų įstaigose atliekami neeiliniai pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimai, po kurių pareigūnams bus nustatomos nuosekliai didesnės pareiginės algos. Realų pareigūnų darbo užmokesčio padidėjimą, anot VRM, bus galima vertinti 2016 m. lapkričio mėnesį.

NPPSS atstovų teigimu, vertinimų turi būti tiek, kad pareigūnų atlygis pasiektų įsipareigojimuose numatytą sumą. „Ministerijos pareiškimas apie tai, kad realų atlygio padidėjimą galima bus pajusti tik lapkritį, mano nuomone, yra neatsakingo įstatymo įgyvendinimo pavyzdys. Atlyginimai turėjo didėti nuo liepos 1 dienos“, - teigia NPPSS vadovas.

***

2016 m. birželio pabaigoje vykusiame Vidaus reikalų ministerijos (VRM) posėdyje dėl papildomų asignavimų poreikio 2017 m. buvo aptarta ministerijai pavaldžių įstaigų papildomų lėšų poreikis, jų paskirtis, tikėtini rezultatai. Susitikime dalyvavo VRM, jai pavaldžių įstaigų vadovai ir atstovai bei profesinių sąjungų vadovai. Susitikimo protokolą rasite ČIA.

Premjero pažadai didinti pareigūnų atlyginimus:

http://www.lrt.lt/naujienos/ekonomika/4/123225/premjeras_policininku_atlyginimai_sokiruoja#wowzaplaystart=148000&wowzaplayduration=78000

https://lrv.lt/lt/naujienos/2015-m-vyriausybes-veiklos-rezultatai-issamiai

Anksčiau rašėme: Statutiniai pareigūnai bando suprasti, kas nusispjovė į Premjero pareigūnams duotus pažadus 

NPPSS informacija