Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų atstovai susitiko su Aplinkos ministru ir Aplinkos apsaugos departamento vadovu
2022-11-07

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai lapkričio 4 d. susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) direktoriumi Giedriu Kadziausku.

 

Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta diskusijai apie aplinkosaugininkų lūkesčius, susijusius su didesniais atlyginimais, taip pat kalbėta apie pareigūnų aprūpinimą uniformomis.

 

„Galima konstatuoti, kad šie metai aplinkosaugai tikrai buvo dosnesni, darbo užmokesčio fondas augo apie 20 proc., daliai aplinkosaugininkų buvo keliami atlyginimai, o metų pabaigoje Aplinkos ministerijos pavaldžioms įstaigoms dar bus skiriamas papildomas finansavimas. Tačiau aplinkosaugininkų atlyginimus negailestingai šienauja auganti infliacija, taip pat augančios energijos kainos. Aplinkosaugininko darbas darosi visiškai nekonkurencingas ne tik lyginant jį su privačiu sektoriumi, bet ir su kitomis biudžetinėmis įstaigomis. Ne paslaptis, kad nemaža dalis kolegų pastoviai stebi konkursus, dalyvauja juose, o sėkmės atveju palieka aplinkosaugos įstaigas, – po susitikimo kalbėjo LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Kalbant apie ateinančių metų darbo užmokesčio fondą, gerų naujienų kol kas nėra. Profesinių sąjungų atstovai buvo informuoti, kad 2023 metų valstybės biudžeto projekte Aplinkos ministerijai nėra numatyta papildomo finansavimo. Jis auga tik ta apimtimi, kiek tai susiję su kitų įstaigų pertvarka ir ateinančiomis naujomis funkcijomis. LAASDPS tai kelia didelį susirūpinimą, aplinkosaugininkai su nerimu žiūri į tokią situaciją. 

 

Savo ruožtu ministras S. Gentvilas teigė, kad Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų finansavimo klausimas dar nėra baigtas. Yra susitikinėjama su įstaigų vadovais, diskutuojama apie poreikius. Ministras iš pavaldžių įstaigų tikisi pokyčių ir didesnio veiklos efektyvumo, siūlo įstaigoms atlikti veiklos analizę ir tokiu būdu atlaisvinti dalį finansinių resursų atlyginimų didinimui.

 

Po ilgos diskusijos susitikimo dalyviai sutarė, kad iki lapkričio pabaigos AAD pateiks savo viziją apie veiklos efektyvumo didinimą, galimus pokyčius, jų įtaką įstaigos veiklai ir planuojamą pokyčių įtaką finansinei situacijai. Atitinkamai LAASDPS pateiks ir savo poziciją bei vertinimą. 

 

„LAASDPS tvirtai laikosi nuostatos, kad aplinkosaugininkų lūkesčiai dėl adekvačių atlyginimų yra pagrįsti ir to sieks visais įmanomais būdais. Labai tikimės, kad argumentuoti siūlymai bus tinkamai įvertinti ir ministras atras pakankamai lėšų aplinkosaugininkų motyvacijai stiprinti ir esamoms kompetencijoms išlaikyti, – teigia V. Laukys.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?