Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų atstovai susitiko su vidaus reikalų ministre
2022-10-05

Vakar Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo, jo šakinių organizacijų, o taip pat kitų pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų lyderiai susitiko su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, vidaus reikalų viceministru Vitalijumi Dmitrijevu bei kitais ministerijos atstovais. NPPSS susitikime atstovavo pirmininkas Saulius Džiautas, vicepirmininkas Vaidas Laukys, valdybos nariai Jevgenijus Amelinas ir Andrius Bareika, taip pat tarybos nariai Artūras Talandzevičius ir Saulius Tarasevičius.

 

Profsąjungų atstovams susitikimo metu buvo pristatytos valstybės pertvarkos iniciatyvos, Vidaus tarnybos statuto projekto perspektyvos, buvo pateikta informacija apie situaciją, susijusią su ekspareigūnų pensijų reforma. Kartu buvo aptartas ir kitų metų statutinių įstaigų finansavimas.

 

Ministrė patikino, kad 2023 m. pareigūnų motyvacijai bus skirta papildomų lėšų ir, tikėtina, bus patenkinti pareigūnų bendruomenės lūkesčiai. Pensijų klausimas vis dar derinamas su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ministrė užsiminė, kad VRM, KAM ir SADM iki šiol nesutaria dėl kai kurių pozicijų pensijų pertvarkoje. 

 

NPPSS pirmininkas S. Džiautas po susitikimo sakė, kad profesines sąjungas neramina sprendimas atidėti Vidaus tarnybos statuto projekto svarstymą kol nebus priimtas Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimas. „Vidaus tarnybos statuto projektas privalo būti svarstomas be darbo užmokesčio sistemos dalies pakeitimo, kuris yra ir yra „stabdymo“ priežastis. Juk be darbo užmokesčio dalies Statute numatoma pagerinti dar nemažai straipsnių, liečiančių pareigūnų darbo sąlygas, socialinės garantijas, kitus klausimus. Labai tikiuosi, kad į šį mūsų pasiūlymą politikai atsižvelgs.

 

Diskutuojant dėl Valstybės tarnybos įstatymo projekto į kai kurias profesinių sąjungų pastabas ir pasiūlymus buvo atsižvelgta, bet nesutarimų vis dar išlieka. 

 

„Profsąjungos nesutinka, kad būtų naikinamas priedas už darbo stažą ir mažinamas atostogų dienų skaičius. Mes taip pat pasigendame didesnio dėmesio bendrai valstybės tarnybos sistemos skatinimo ir motyvavimo sistemai. Be to, kyla grėsmė, kad bus mažinamas tarnautojų skaičius, o likusieji už nedidelį atlyginimo pakėlimą gaus daug didesnius darbo krūvius. O tai jau gali reikšti blogesnę visuomenei teikiamų paslaugų kokybę. Valstybės tarnybos įstatymo projekte dar išskiriama elitinė tarnautojų grupė – teisėjai, politikai, vadovai. Tuo tarpu eiliniai tarnautojai lieka pamiršti. Savaime suprantama, kad esant tokiai situacijai dalis tarnautojų gali tiesiog palikti tarnybą“, – teigė NPPSS vicepirmininkas V. Laukys.

 

Susitikime dar buvo diskutuota pareigūnų butpinigių ir kelionpinigių klausimais, kurie tapo ypač aktualūs kylant kuro ir energijos kainoms. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?