Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga dėl aplinkosaugininkų darbo sąlygų gerinimo tarėsi su ministru
2018-03-28

Praėjusią savaitę Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) pirmininkas Vaidas Laukys aplinkosaugininkams aktualius klausimus dar kartą aptarė su aplinkos  ministru Kęstučiu Navicku.

 

Susitikimo metu aptarta Regionų aplinkos apsaugos departamentų (RAAD) prijungimo prie Aplinkos apsaugos departamento eiga, praeitais metais aplinkosaugininkų kelti siūlymai ir klausimai, - aplinkos apsaugos kontrolės planavimas, specializacijos atitinkamose srityse, funkcijų diferenciacija pagal patikrinimų sudėtingumą, konsultavimo aplinkosauginiais klausimais mechanizmas, reagavimo į aplinkosauginius pranešimus tobulinimas, darbo krūvio vertinimo poreikis, atlyginimo didinimo poreikis ir kiti. LAASDPS pirmininko Vaido Laukio teigimu, susitikime išsklaidyti gandai ir netiksli informacija, susijusi su vykdomomis reformomis RAAD. Paneigtos klaidingos nuomonės, jog LAASDPS ruošiasi trukdyti planuojamoms reformoms.

 

V. Laukys teigia, kad didelė dalis praeitais metais keltų klausimų ir siūlymų buvo apsvarstyti, išgirsti, padarytos arba dar daromos tam tikros korekcijos. Dalies klausimų sprendimai susiję su šiuo metu vykdomomis pertvarkomis, todėl jų įgyvendinimo bus imamasi tik antrame pusmetyje. 

 

Vykstant RAAD reorganizacijai, kyla nemažai neaiškumų, tačiau juos siekiama spręsti ir veiklą vykdyti skaidriai bei prasmingai. Tuo tikslu LAASDPS atstovas yra įtrauktas į Aplinkos ministerijos sudarytą darbo grupę, turi galimybę tiesiogiai dalyvauti jos veikloje ir teikti siūlymus. Ši galimybė išnaudojama, LAASDPS nariams teikiama visa turima informacija, be to, esant reikalui, organizuojami papildomi posėdžiai su atitinkamais aplinkosaugos sričių specialistais.

 

Aplinkos ministro Kęstučio Navicko teigimu, vsi inspektoriai, norintys likti aplinkosaugos sistemoje, tikrai turės šią galimybę, o taupymas vyks tik valdymo ir bendrųjų funkcijų atžvilgiu. Minisitras užtikrino, kad darbuotojų nuogąstavimai dėl neaiškumų bus išsklaidyti, o į rūpimus klausimus bus pateikti atsakymai.

 

Susitikimo metu išsklaidyti neaiškumai ir užtikrinta, kad reformomis siekiama ne tik efektyvumo, bet ir darbuotojų saugumo bei kompetencijos išsaugojimo. V. Laukys džiaugiasi, kad LAASDPS atstovai yra girdimi, todėl tikimasi sulaukti teigiamų pokyčių sistemoje. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?