Pagalba

  

Pagalba
Domėjosi, ar Vilniaus pataisos namai pasirengę Statuto įgyvendinimui
2017-11-17

Šią savaitę Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) vadovas Vitalijus Jagminas susitiko su Vilniaus pataisos namų direktoriumi Arvydu Ižička. Susitikimo metu profesinės sąjungos domėjosi, ar įstaiga yra pasiruošusi naujos redakcijos Tarnybos Kalėjimų departamente statuto įgyvendinimui ir koks yra realus kitų metų lėšų poreikis.

 

Statutas įsigalioja nuo šių metų gruodžio 1 d., tačiau, VA ITĮPS vadovo Vitalijaus Jagmino teigimu, daugelis įstaigų neturi pakankamai lėšų jo įgyvendinimui 2018 metais. VA ITĮPS rengiasi kreiptis į Kalėjimų departamentą su siūlymu Vilniaus pataisos namams ir kitoms įstaigoms skirti pakankamai lėšų pareigūnų darbo užmokesčio didinimui.

 

„Įstatymo įgyvendinimas be papildomų pinigų – niekinis. Kitąmet turėtų būti vykdomas pareigūnų veiklos vertinimas, po kurio galima tikėtis atlyginimo padidėjimo. Vilniaus pataisos namų vadovybė sako, kad vertinimus vykdys atsižvelgiant į gautus asignavimus. Sutarėme, kad bendromis pastangomis sieksime tokio finansavimo darbo užmokesčio fondui, kokio reikėtų pilnam Statuto įgyvendinimui. Profesinės sąjungos artimiausiu metu kreipsis į Kalėjimų departamentą su prašymu skirti pakankamai lėšų“, - po susitikimo sakė V. Jagminas.

 

Susitikimo su A. Ižička metu aptartos ir su netinkamomis darbo sąlygomis susijusios problemos. Vilniaus pataisos namų vadovas pažadėjo artimiausiu metu imtis problemų sprendimo, o pagalbos mytuką apsaugos punkte įrengti kiek įmanoma greičiau. Darbuotojų prašymu buvo iškeltas ir kondicionieriaus įrengimo apsaugos poste, kuriame vasaros metu labai karšta, įrengimo klausimas. Vilniaus pataisos namų vadovybė teigia tam lėšų šiuo metu neturinti.

 

V. Jagminas artimiausiu metu susitiks su Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo vadovybe ir aptars, kaip įstaiga pasirengusi Statuto įgyvendinimui bei su kokiais sunkumais susiduria.