Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga: palaikome bausmių vykdymo sistemos pokyčius
2018-11-23

Bausmių vykdymo sistemoje šiemet prasidėjo kardinalūs pokyčiai. Daug diskusijų sukėlė kalinių elgesys, sugriežtintos vidaus tvarkos taisyklės ir kiti pakeitimai. Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) atstovai teigia palaikantys vykdomus pokyčius.

 

„Nors pareigūnams tenka ir didesnis nei įprasta darbo krūvis, jie vis dar dirba išties sudėtingomis ir pavojingomis sąlygomis, jie supranta, kad pokyčiai – būtini. Teigiamai vertiname Teisingumo ministerijos kartu su Kalėjimų departamentu inicijuojamas naujas veiklas, susijusias su disciplinos užtikrinimu laisvės atėmimo vietose. Naujų pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų pritaikymas ir nuteistųjų prisitaikymas prie šių taisyklių yra tie pokyčiai, nuo kurių prasideda aiški žinutė nuteistiesiems apie jų atsakomybę ir pareigas, o ne tik teises, kurias būtina užtikrinti teisės aktų nustatyta tvarka”, - teigia VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Anot jo, jaučiamos vadovybės pastangos užtikrinti darbuotojų saugumą, pastebima principinga reakcija į neteisėtus nuteistųjų veiksmus prieš pataisos pareigūnus.Profsąjungos atstovai teigia, kad būtina ir toliau nuosekliai gerinti darbuotojų darbo sąlygas, aprūpinti techninėmis priemonėmis, skirti daugiau dėmesio darbuotojų saugumui užtikrinti.