Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga prašo pateikti atsakymus dėl uniformų ir lėšų panaudojima
2018-11-13

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą (PAGD) dėl tarnybinių uniformų. Profesinė sąjunga, atsižvelgdama į departamento pateiktą informaciją, pateikė atsakymus ir siūlymus.

 

Departamentas turi rūpintis pareigūnų aprūpinimu uniforma

 

Atsakydama į prašymą „įvardyti, kurioje Departamentui pavaldžioje įstaigoje pareigūnai nėra aprūpinti tarnybine uniforma“ profesinė sąjunga pažymi, kad konkrečios informacijos įvardinti negali.

 

„Iš susitikimų su PAGD pavaldžių įstaigų pareigūnais ir darbuotojais, tarnybinių uniformų trūkumo problemos, aktualios ir aiškiai girdimos. PAGD pareiga yra rūpintis darbuotojais, rinkti ir sisteminti konkrečią informaciją apie vyraujančias ir opias PAGD pavaldžių įstaigų darbo organizavimo problemas. Konkreti informacija, kurią būtų galima objektyviai įvertinti ir priimti atitinkamus sprendimus, gali būti sugeneruojama atliekant tyrimą, pareigūnų ir darbuotojų apklausą nacionaliniu mastu“, - teigia UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Uniformų džiovinimo patalpos privalo būti tinkamai įrengtos

 

UGPS pažymi, kad svarbu atkreipti dėmesį ir į patalpų, skirtų džiovinti specialiąsias uniformos dalis, specialiuosius ugniagesio kostiumus, įrengimo būklę. Pareigūnai ir darbuotojai, atvykę į gaisrų malšinimo vietas, naudodamiesi specialiosiomis gaisrinėmis vandens žarnomis, neišvengiamai sušlampa specialiuosius kostiumus, todėl grįžę į tarnybines patalpas specialiąją uniformos dalį turi padžiauti. Šios uniformos dalys padžiaunamos tam specialiai įrengtose patalpose – džiovyklose. Profesinė sąjunga turi informacijos, kad ne visose Alytaus apskrities gelbėjimo valdybai pavaldžiose tarnybose įrengtos džiovyklos sudaro objektyvias sąlygas specialiosioms uniformos dalims išdžiūti arba tokių patalpų apskritai nėra.  

 

Atsižvelgiant į tai, kad efektyvi specialiųjų ugniagesių kostiumų vėdinimo sistema yra kone pagrindinis veiksnys, lemiantis specialiosios tarnybinės uniformos ilgaamžiškumą, profesinė sąjunga prašo atlikti visų Valstybinės priešgaisrinės apsaugos tarnybos įstaigų, kurių pareigūnai dirba nuolat naudodami specialųjį ugniagesio kostiumą, džiovinimo patalpų tinkamumo tyrimą bei imtis priemonių nustatytiems trūkumams šalinti. Be to, prašoma Alytaus APGV Alytaus miesto I komandai sudaryti sąlygas naudotis džiovykla arba įrengti naują džiovyklą, Druskininkų PGT džiovykloje įrengti veiksmingą mechaninę džiovinimo sistemą, pastarojoje patalpoje įrengiant specialųjį feną ar kitokią efektyvią priemonę.

 

UGPS pažymi, kad 2019 m. Vidaus reikalų statutinėms įstaigoms numatomų skirti papildomų lėšų projekte numatyta mažinti PAGD skiriamus asignavimus dėl 2018 m. pabaigos išlaidavimo bei neefektyvaus finansų valdymo. UGPS prašo departamento pateikti informaciją, kurie 2018 m. pabaigos PAGD biudžeto asignavimai buvo pripažinti išlaidavimu; nurodyti sumą, kuria sumažintas planuotas 2019 m. PAGD biudžetas; nurodyti, kuriai PAGD biudžeto asignavimų sričiai buvo numatyta skirti sumažintą sumą; nurodyti, kaip ketinama perskirstyti 2019 m. PAGD biudžeto išlaidas po sumažinimo.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?