Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga: reagavimo į įvykius rodikliai gerinami pažeidžiant pareigūnų teises
2018-02-06

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VA ITĮPS), esanti jungtinės atstovybės nare, kreipėsi į Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininką Saulių Gagą dėl pareigūnų pertraukų pailsėti ir pavalgyti.

 

Profesinės sąjungos iš pareigūnų sulaukė informacijos, kad darbuotojų pertraukos pailsėti ir pavalgyti metu jie nuolat iškviečiami į įvykius. Kiek įmanoma trumpesnis reagavimas į įvykius – vienas iš Policijos departamento prioritetų, tačiau, anot profesinės sąjungos atstovų, reikalingas ir tinkamas pajėgų paskirstymas.

 

„Visų pirma, svarbu pabrėžti, kad pertrauka nėra įskaitoma į tarnybos laiką ir nepažymima pamainų grafikuose. Antra, pareigūnus kviečiant į įvykius nesudaromos sąlygos numatyta pertrauka pasinaudoti tinkamai, tai yra paprasčiausiai pailsėti ir pavalgyti“, - teigia VA ITĮPS pirminininkas Vitalijus Jagminas.

 

Darbo kodeksas numato, kad „ne vėliau kaip po penkių valandų darbo darbuotojams turi būti suteikta pietų pertrauka, skirta pailsėti ir pavalgyti. Šios pertraukos trukmė negali būti trumpesnė negu trisdešimt minučių ir ne ilgesnė kaip dvi valandos, nebent šalys susitaria dėl suskaidytos darbo dienos laiko režimo. Per pietų pertrauką darbuotojas gali palikti darbovietę“. Anot profesinių sąjungų atstovų, galima daryti išvadą, kad laiku, kuriuo pagal grafiką darbuotojas turi teisę ilsėtis ir kuris nėra laikomas darbo laiku, darbuotojas negali vykdyti jam pavestų pareigų.

 

Vis dėlto, tokiose situacijose, kai dėl techninių, gamybinių ar kitų priežasčių poilsio laiko suteikti tokiu būdu, kuriuo asmuo galėtų jį naudoti savo nuožiūra, nėra galimybės, laikas pavalgyti ir pailsėti nesuteikiamas. Darbo kodeksas numato, kad „Darbuotojams, atliekantiems darbus, kurių metu dėl gamybos sąlygų negalima daryti pertraukos pailsėti ir pavalgyti, turi būti suteikiama galimybė pavalgyti darbo laiku“.

 

„Akivaizdu, kad šiuo atveju taikomas Vilniaus AVPK teisinis reguliavimas prieštarauja realiems komisariato poreikiams. Todėl, atsižvelgiant į Darbo kodekso nuostatas, siūlome svarstyti jo keitimą arba ieškoti kitokių problemos sprendimo priemonių tam, kad būtų užtikrintos pareigūnų teisės. Jei manote, kad pažeidžiamos Jūsų teisės šiuo ar kitais klausimais, prašome nedelsiant kreiptis į profesinę sąjungą“, - pareigūnus netylėti ragina V. Jagminas.

 

Anot jo, kartu reikėtų spręsti ir pietų pertraukos įskaičiavimo į darbo laiką klausimą. „Galimi keli variantai: trumpinti dienos pamainą 45 minutėmis arba apmokėti pertrauką kaip viršvalandžius. Prašome pareigūnų pateikti savo nuomonę. Galimus variantus pristatysime Vilniaus AVPK vadovybei“, - teigia V. Jagminas.

 

VA ITĮPS Vilniaus AVPK vadovybės prašo artmiausiu metu suorganizuoti susitikimą ir aptarti galimus problemos sprendimo variantus.

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos jungtinė atstovybė Vilniaus AVPK pradėjo veikti vietoje darbo tarybos. Kartu perimtos visos tarybai priklausiusios funkcijos.

 

Jei turite pasiūlymų dėl pietų pertraukos įskaitymo į darbo laiką arba manote, kad pažeidžiamos Jūsų teisės šiuo ar kitais klausimais, į profesinę sąjunga galite kreiptis el. paštu info@pareigunai.lt

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?