Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga: už Kybartus atsakomybę prisiimti turi kontrolę vykdę vadovai
2018-06-20

Teisingumo ministerija pranešė, kad apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams vadovavęs Rimantas Zaikauskas ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkas Gintaras Zaveckis. Profesinių sąjungų atstovų teigimu, atsakomybę prisiimti turi ir kiti už pataisos įstaigų kontrolę atsakingi asmenys.


Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) pirmininko Kęstučio Pauliuko teigimu, pareigūnų bendruomenė tikisi, kad vadovai išdrįs prisiimti atsakomybę, o įvykiai Kybartuose bus ištirti maksimaliai skaidriai ir objektyviai.

 

„Atsakomybę turėtų prisiimti ir Kybartų pataisos namų kriminalinės žvalgybos viršininkas bei Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos skyriui laikinai vadovaujanti Ivona Šiaulienė. Šie žmonės privalo kontroliuoti ir užkirsti kelią pavaldžiose įstaigose vykdomoms nusikalstamoms veikoms. Akivaizdu, kad ne viskas buvo padaryta iki galo.

 

Be to, Kybartų pataisos namai nėra išskirtiniai – problemų su nelegalia prekyba, neleidžiamų daiktų įsinešimu yra ir kitose įkalinimo įstaigose. Noriu tikėti, kad būtent ši situacija privers vadovus prisiimti atsakomybę. Tik tokiu atveju galime galvoti apie sisteminius pokyčius“, - įsitikinęs K. Pauliukas.

 

Anot LR ITĮPS atstovų, Kybartų pareigūnų tarpe šiuo metu tvyro įtampa. „Visi pareigūnai laikomi kone įtariamaisiais. Negalime į tai įtraukti visų pareigūnų. Jei tam tikri asmenys – pareigūnai – prisidėjo prie nelegalių veikų organizavimo pataisos namuose, tyrimo metu jų kaltė turi būti įrodyta. Už tokius dalykus, žinoma, gresia ir atsakomybė. Tikiuosi, kad tyrimas bus vykdomas maksimaliai skaidriai, o apie jo rezultatus žinos tiek pareigūnų bendruomenė, tiek visuomenė“, - teigia K. Pauliukas.