Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga: VST vadas galimai siekia susidoroti su „neįtikusiu“ pareigūnu
2018-08-02

Profesinės sąjungos žiniomis, Viešojo saugumo tarnyboje (VST) pareigūno atžvilgiu inicijuojami ne visada pagrįsti nuolatiniai tarnybiniai patikrinimai. Pareigūnas, kuris kreipėsi į profesinę sąjungą, informavo, kad net ir po Vidaus reikalų ministro nurodymo patikrinimus nutraukti, tai padaryta nebuvo. Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VA ITĮPS) prašo Vidaus reikalų ministerijos atkreipti dėmesį į susiklosčiusią situaciją ir imtis veiksmų.

 

„Patikrinimai pradedami dėl įvairių priežasčių – neteisingai pateiktos viešųjų ir privačių interesų deklaracijos, neteisėto pasinaudojimo tarnybiniu automobiliu, lėšų grobstymo ir daugelių kitų dalykų. Dalis pažeidimų nepasitvirtino. Esame girdėję apie tai, kad yra ir daugiau pareigūnų, kurių atžvilgiu pradėti tarnybiniai patikrinimai dėl tarnybinių nusižengimų nepasitvirtino“, - pasakoja VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Pareigūnas su profesinės sąjungos pagalba kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją. Ministerijos Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimo skyriaus teigimu, tarnybiniai patikrinimai pareigūno atžvilgiu pradedami esant bet kokiam menkam pretekstui, neįsitikinus, ar yra galimo nusižengimo požymiai pareigūno veikoje. „Tai liudija, jog tarnybiniai patikrinimai inicijuojami labiau grindžiant neigiamu VST vado R. Pociaus asmeniniu nusistatymu, kas pagrįstai leidžia manyti, kad jis yra persekiojamas ir su juo siekiama susidoroti“, - rašoma VRM Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimo skyriaus tarnybiniame pranešime. 

 

Po šio išaiškinimo Vidaus reikalų ministras VST vadui nurodė nutraukti dalį pradėtų tarnybinių patikrinimų. Kaip jau minėta, pareigūnas informavo, kad net ir po nurodymo patikrinimus nutraukti, tai padaryta nebuvo. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?