Pagalba

  

Pagalba
Profsąjungos: 3 mln. Eur pataisos įstaigų pareigūnų atlygiui dingo kaip į „balą“
2018-07-05

Šios savaitės pradžioje Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų pirmininkai susitiko su teisingumo ministru Evaldu Jankevičiumi, ministerijos kancleriu Arūnu Kazlausku ir kalėjimų departamento atstovais. Susitikimo metu buvo aiškinamasi, kur dingo 3 mln. eurų, kuriuos papildomai skyrė Vyriausybė jaunesniosios ir viduriniosios grandies pataisos įstaigų pareigūnų atlyginimų didinimui.

 

Apie darbo užmokesčio didinimą buvo susitarta su tuo metu teisingumo ministrės pareigas ėjusia Milda Vainiūte. „Jaunesniosios ir viduriniosios grandies pareigūnų sistemoje labai trūksta. Atlyginimai maži, todėl daugelis pasirenka „pelningesnes“ profesijas. Su ministre buvome sutarę, kad, siekiant išsaugoti pareigūnus, juos būtina motyvuoti. Buvo numatyta, kad darbo užmokestis bus didinimas vykdant tarnybinės veiklos vertinimus dukart per metus, ką numato Tarnybos Kalėjimų departamente statutas“, -aiškina LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

 

Jau trečią kartą įvykusio tokio lygio susitikimo metu paaiškėjo, kad pinigų atlyginimų didinimui nėra. „Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis teigia, kad pavasario eilinio tarnybinio vertinimo metu visoms įstaigoms buvo skirtos papildomos lėšos atlyginimų didinimui. Tuo tarpu įstaigų vadovai teigia, kad vertinimus buvo priversti atlikti iš sutaupytų įstaigų resursų, mat departamentas pinigų neskyrė. Turime informacijos, kad pavaldžios įstaigos gauna nurodymus iš departamento taupyti atsisakant mokėjimo už pavojingas darbo sąlygas ir viršvalandžius“, - apie dingusius milijonus kalba VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Po skandalo Kybartų pataisos namuose pasitraukė Kalėjimų departamento Imuniteto skyriui vadovavęs Gintaras Zaveckis. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius buvo išreiškęs jam nepasitikėjimą dėl netinkamai atliekamo darbo. Profsąjungų žiniomis, pastarajam buvo sumokėta įspūdingo dydžio 6 mėn. išeitinė kompensacija.

 

Profsąjungų vadovai teigia, kad Kalėjimų departamento vadovybė privalo prisiimti atsakomybę už neįvykdytus susitarimus, kontrolės spragas ir neaišku kur dingusius pinigus.