Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos atstovai aptarė aktualius klausimus su AAD vadovais
2022-08-25

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai praėjusią savaitę susitiko su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) vadovais.

 

Vienas iš svarbiausių aptartų klausimų – kitų metų darbo užmokesčio fondo perspektyva, gerokai nuvylė profesinės sąjungos atstovus. AAD direktoriaus teigimu, kitų metų biudžetas išlieka toks pat, kaip ir 2022 m.. „Tai bloga žinia, reiškianti, kad AAD neturės finansinių galimybių didinti darbo užmokestį net tiems aplinkosaugininkams, kurie pasieks gerus darbo rezultatus. Juo labiau, kad šiais metais ypatingai skaudžiai visiems atsiliepė infliacija, energetinių resursų, paslaugų ir produktų brangimas. Dar blogiau, kad šios sudėtingos situacijos fone AAD rengiasi vykdyti struktūrinius pokyčius ir žada steigti naują Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamentas departamentą. Tai taip pat pareikalaus papildomų lėšų, kurių, deja, trūksta kontrolę vykdantiems pareigūnams. LAASDPS jau yra pasisakiusi, kad panašaus pobūdžio AAD struktūrinėms pertvarkoms nepritaria, jei tam nebus skirta papildomo finansavimo, – teigia V. Laukys.

 

LAASDPS atstovai dar kartą patikino, jog yra pasirengę ieškoti galimų šios problemos sprendimo būdų, tam, kad būtų užtikrinti darbuotojų lūkesčiai gauti adekvatų atlygį.

 

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti klausimai dėl priedų mokėjimo darbuotojams už pavadavimą bei vykdomas papildomas darbo funkcijas. Buvo sutarta, kad AAD vadovybė ieškos galimybių mokėti priedus darbuotojams, vykdantiems papildomas darbo funkcijas, o apie sprendimus informuos socialinius partnerius.

 

Profesinės sąjungos atstovai atkreipė dėmesį, kad motyvacinės priemonės turi būti vienodai taikomos visiems darbuotojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Anot jų, šiuo metu institucijoje yra diskriminacinių apraiškų sprendžiant atskirų AAD darbuotojų vertinimus ir motyvaciją, kartais taikomi dvigubi standartai. LAASDPS tikisi, kad AAD vadovybė įvertins pateiktą informaciją, priims atitinkamus sprendimus, o ateityje panašių nesusipratimų bus išvengta.

 

Pakartotinai buvo keliami klausimai dėl darbo sąlygų užtikrinimo darbuotojams, aptariant būtiniausių trūkstamų darbo priemonių darbuotojams poreikį. „Viliuosi, kad susitikime duotas patvirtinimas, kad bus sprendžiami klausimai dėl darbo priemonių aprūpinimo, realybėje bus greitai įgyvendintas, sako Dijana Rupeikienė.

 

Kadangi po šio susitikimo liko neatsakytų klausimų, LAASDPS tikisi netrukus sulaukti atsakymų. AAD vadovo siūlymu, kitas susitikimas bus kiek anksčiau nei įprasta. Tikėtina, kad tuomet AAD vadovybė pateiks daugiau atsakymų ir sprendimų į LAASDPS iškeltus klausimus. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?