Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos atstovai susitiko su VMT vadove
2022-10-03

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys ir Jolanta Nainienė praėjusią savaitę susitiko su Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadove Vilija Augutavičiene ir aptarė VMT darbuotojams rūpimus klausimus, pasidalino naujausia informacija apie įvykusius pokyčius.

 

Visų pirma profsąjungos atstovai išgirdo gerą naujieną, kad VMT darbuotojams šiais metais padidėjo atlyginimai. Ypač tai turėjo pajusti regionuose dirbantys darbuotojai, kurių atlyginimai buvo patys mažiausi. Taip pat VMT vadovė informavo, kad darbuotojams už realų papildomą darbą buvo mokami priedai. Tad vienas iš darbuotojų lūkesčių dėl papildomų darbų ir krūvių kompensavimo yra realiai vykdomas. 

 

Diskutuojant dėl darbo krūvių, VMT vadovė informavo, kad tarnyba yra pateikusi teisės aktų pakeitimų projektus, kuriais siekiama sumažinti derinimui pateiktų miškotvarkos projektų patikrinimų, o taip pat siūlo supaprastinti leidimų ir pranešimų kirtimams tvarką, kas taip pat sumažintų darbo krūvį. Deja, aplinkos ministerija kol kas jokių sprendimų nepriėmė. LAASDPS neramina tokia situacija, todėl profesinė sąjunga ketina kreiptis į aplinkos ministeriją ir reikalauti, kad VMT pateikti siūlymai būtų kuo greičiau priimti.

 

VMT taip pat pradėjo rengti bendros miškų informacinės sistemos koncepciją, kurioje būtų integruoti visi registrai ir reikiama informacija leidimų miškui kirsti išdavimui ar miškotvarkos projektų derinimui. Atsiradus tokia galimybei, VMT darbuotojams nebereikės naršyti po įvairius registrus ar tinklapius, ieškant jų sprendimams reikalingos informacijos.

 

Atsisveikinant pašnekovai sutarė keistis informacija, tam VMT vadovė pasiūlė pasinaudoti VMT intranetu, kad informaciją būtų galima operatyviai pateikti VMT darbuotojams. Savo ruožtu LAASDPS planuoja ketvirtadienį organizuoti nuotolinį susitikimą su VMT darbuotojais.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?