Pagalba

  

Pagalba
Profsąjungos atstovė: situaciją Alytaus pataisos namuose vertins ministras
2018-06-25

Praėjusios savaitės pabaigoje žiniasklaidoje pasirodė straipsnis apie Alytaus pataisos namų grimasas, nerimą keliančią įstaigos finansinę būklę ir keistus įstaigos vadovybės priimamus sprendimus.

 

Plačiau skaitykite: Alytaus pataisos namų grimasos: darbuotojų atlyginimams pinigų nėra, bet pavaduotoju įdarbintas buvęs Seimo narys

Anot Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojos Jurgitos Mansevičienės, ne visa žiniasklaidoje pateikta informacija atitinka tikrovę, galimai žurnalistai neteisingai suprato pateiktą informaciją.

 

„Neturiu informacijos apie tai, kad pareigūnai buvo verčiami atsisakyti avansų. Pati įstaigos buhalterija teigia, kad dėl lėšų trūkumo bus mokami gerokai mažesni, vos apie 50 eurų siekiantys avansai. Lėšos jiems bus imamos iš ketvirto ketvirčio, nes yra net 26 atostogaujantys pareigūnai, kuriems reikia išmokėti atostoginius. Mano siūlymas buvo pareigūnams, kuriems avansas nėra gyvybiškai būtinas apmokėti turimus įsipareigojimus, atsisakyti avanso“, - pasakoja J. Mansevičienė.

 

Anot profsąjungos atstovės, Alytaus pataisos namų pareigūnai turėtų gauti kiek įmanoma didesnį apmokėjimą už pavojingas darbo sąlygas, viršvalandinis darbas turėtų būti apmokamas pagal teisės aktuose numatytas nuostatas. Tuo tarpu darbą reikia organizuoti taip, kad pareigūnai pajėgtų užtikrinti nuolatinę nuteistųjų kontrolę.

 

„Nesiimu spręsti, ar Alytaus pataisos namai gavo tinkamą finansavimą, ar tinkamai jį panaudojo. Tai turėtų padaryti Kalėjimų departamentas ir Teisingumo ministerija. Profesinė sąjunga informavo teisingumo ministrą Elviną Jankevičių apie finansų trūkumą, mažesnius priedus už pavojingas darbo sąlygas, situaciją, kuomet vietoje viršvalandinio darbo apmokėjimo skiriami laisvadieniai, ir darbo organizavimo problemas. Ministras žadėjo atvykti ir išsiaiškinti susiklosčiusią situaciją“, - teigia J. Mansevičienė.

 

© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)