Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos kviečia balsuoti už Darbo kodekso įsigaliojimo atidėjimą
2016-12-12

Gruodžio 13 d. Seimo posėdyje seimūnai turės apsispręsti, ar bus atidėtas daug aistrų visuomenėje sukėlusio Darbo kodekso ir kitų socialinio modelio įstatymų įsigaliojimas.

„Labai tikimės, kad tautos išrinktiesiems užteks politinės valios įsiklausyti į ilgai ignoruotos pusės argumentus. Nustatant lankstesnes darbo sąlygas būtina lygiagrečiai užtikrinti darbuotojų saugumą. Šį dokumentą būtina persvarstyti, nes, priėmus naująjį Darbo kodeksą, anksčiau galiojusios saugumą užtikrinančios normos buvo panaikintos. Tuo tarpu paskubomis nueinančios valdžios padaryti kodekso pakeitimai – neesminiai ir daugiau kosmetiniai“, - rašoma profsąjungų kreipimesi.

Profesinių sąjungų nuomone, vienas iš pagrindinių šalies ūkio vystymosi elementų – lygiavertė visų darbo rinkos veikėjų derybinė galia. Dėl to visuomenei būtina suteikti galimybę susitarti ir sukurti tokį Darbo kodeksą, kurį sveikintų ne tik darbdaviai bei verslo organizacijos, bet ir darbuotojai.

„Priėmę sprendimą persvarstyti didžiulę įtampą visuomenėje sukėlusį dokumentą sudarysite prielaidas atkurti prarastą piliečių pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis“, - teigiama Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacijos ir asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ kreipimesi.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?