Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos palaiko pokyčius VSAT ir tikisi spartesnio pareigūnų aprūpinimo
2018-02-27

Praėjusios savaitės pabaigoje Vilniaus rajone, Medininkuose, įsikūrusiame Pasieniečių mokyklos komplekse aptarti pernai metų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veiklos rezultatai.

 

Renginyje dalyvavo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Vyriausybės, Seimo atstovai, VSAT vadas Renatas Požėla ir jo pavaduotojai, centrinės įstaigos padalinių vadovai, VSAT rinktinių bei užkardų vadai, svečiai iš Generalinės prokuratūros, policijos, kariuomenės, profesinių sąjungų ir kitų institucijų.

 

Profsąjungos palaiko pokyčius VSAT ir tikisi spartesnio pareigūnų aprūpinimo

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel teigiamai vertina pasirinktą VSAT pertvarkų kelią.

 

„Vykdant pertvarkas tarnyba nepamiršo joje dirbančių pareigūnų ir nesiėmė atleidinėti šimtų. Žinoma, natūraliai dėl pasikeitimų pareigūnų skaičius mažėja. Svarbu ir tai, kad kasmet VSAT pareigūnams didėja atlyginimai. Net kelis kartus atnaujinta šakos kolektyvinė sutartis ir tiesiogiai pagerintos pareigūnų tarnybos sąlygos. Sutartis yra puikus įrankis, leidžiantis susitarti, gerinti darbo sąlygas, didinti atlyginimus.

 

Be to, per paskutinius keletą metų iš esmės pasikeitė ir bendravimo, bendradarbiavimo kultūra, ginčai tarp pareigūnų ir vadovybės sprendžiami greičiau ir efektyviau. Atsirado derybų kultūra, konstruktyvūs santykiai, profsąjungos turi galimybę tiesiogiai su VSAT vadovybe spręsti iškylančias problemas. Nepaisant to, kad ginčų tikrai pasitaiko, iš susitikimų išeiname turėdami konkretų problemos sprendimą. Sprendimą, kuris reikalingas pasieniečiams, dirbantiems sistemoje“, - kalbėjo V. Banel.

 

Anot jo, yra ir dalykų, kur VSAT reikėtų pasitempti.

 

„Strigo transporto priemonių, tarnybai reikalingos amunicijos, įrangos įsigijimo procesai. Tuo tarpu kai Viešojo saugumo tarnyba, policija pirkimus jau įvykdė ir planuoja naujus, VSAT pernai užstrigo automobilių įsigijimas. Tarnybinių uniformų modelio atnaujinimas ir įsigijimas taip pat uždelstas. Stipri Lietuvos ir Europos sienų apsauga yra valstybės interesas. Jei VSAT nebuvo pajėgi viena operatyviai išspręsti, pavyzdžiui, automobilių įsigijimo klausimo, į šį procesą turėjo įsijungti Vidaus reikalų ministerija, Viešųjų pirkimų tarnyba ir kitos atsakingos institucijos. Šios problemos dabar privalo būti sprendžiamos maksimaliai greitai“, - akcentavo NPPSS pirmininkas.  

 

Praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerija atliko VRM statutinių tarnybų darbuotojų motyvacijos tyrimą. Paaiškėjo, kad dalis VSAT darbuotojų nepatenkinti darbu ir darbo sąlygomis. V. Banel renginio dalyvius kvietė įvertinti, kodėl taip yra: galbūt žmonės nesupranta vykstančių pokyčių, galbūt yra per mažai įtraukiami į pokyčių įgyvendinimą ar tiesiog turi per mažai informacijos.

 

V. Banel ragino Vidaus reikalų ministeriją imtis lyderio pozicijos

 

Kalbėdamas apie VRM rolę, V. Banel teigė, kad ministerija turėtų dėti visas pastangas, kad kuo greičiau būti priimtos ir įsigaliotų naujos Vidaus tarnybos statuto pataisos. Jos suteiktų galimybę vos per vieną tarnybinės veiklos vertinimą ženkliai padidinti pareigūnų atlyginimus. Tokiu būdu būtų galima efektyviau įgyvendinti "Programą 1000".

 

„Kalbant apie kitas problemas, VRM jau keletą metų nesiima jokių esminių veiksmų pensijų srityje. Vidaus reikalų sistemos pareigūnų pensijos yra mažiausios Europoje. Jos privalo didėti bent iki 50 proc. buvusio atlyginimo. Toks yra Europos valstybių vidurkis. Kartu reikėtų galvoti apie pensijų indeksavimą. Jau ne pirmus metus kalbame apie saugą ir sveikatą. Iš VRM pusės šioje srityje jokių esminių pokyčių.

 

Lyderio pozicijos ministerija turėtų imtis ir planuojant 2019 metų biudžetą – apie tai turime galvoti jau dabar. Premjeras Saulius Skvernelis aiškiai pasakė, kad 2020 metais pradedančio pareigūno atlygis turi siekti 1000 eurų. Vidaus reikalų ministerija ta linkme ir turėtų dirbti. Reikalingas vieningas „Programos 1000“ įgyvendinimo planas ir konkretūs veiksmai visose ministerijai pavaldžiose įstaigose“, - įsitikinęs V. Banel.  

 

Plačiau apie VSAT veiklos rezultatus skaitykite ČIA.

 

Anksčiau rašėme:

 

Papildyta VSAT kolektyvinė sutartis: numatytas mokymo išlaidų kompensavimas 

 

Esminės Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinės sutarties nuostatos 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?