Pagalba

  

Pagalba
Profsąjungos skundas dėl tarnybinių nuobaudų sulaukė teigiamo teismo verdikto
2017-09-27

Kauno apygardos administracinis teismas patenkino Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus pareigūno ir jiems atstovaujančios Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) pateiktą skundą. Teismas konstatavo, kad Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus – pataisos namai netinkamai įvertino pareigūno elgesį ir paskyrė tarnybinę nuobaudą. Su dėl to pačio įvykio nuobaudą gavusiu jo kolega, atstovaujamu LR ITĮPS, pasirašyta taikos sutartis. 

 

Pareigūnams buvo paskirtos tarnybinės nuobaudos – pastabos už netinkamai atliktas darbo pareigas. Pasak Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus – pataisos namų, paskirtos nuobaudų priežastys – atlikti direktoriaus budinčiojo padėjėjo ir prižiūrėtojo pareigų neatitinkantys veiksmai.

 

Tarnybinis patikrinimas atliktas neišsamiai

 

Dar pernai iš tardymo izoliatoriaus mėgino pabėgti laisvės atėmimo bausmę einantis kalinys. Po šio įvykio vienas iš pareigūnų buvo apkaltintas įvykio eigoje nepateikęs nurodymų patikrinti nenaudojamų izoliatoriaus patalpų jam pavaldžiam kolegai. Kitas pareigūnas apkaltintas tuo, kad, dirbdamas monitorių pulte, nepastebėjo apsauginę vielą gadinančio kalinio ir apie jį nepranešė direktoriaus padėjėjui.

 

Skundą pateikę pareigūnai ir juos atstovaujanti profesinė sąjunga išdėstė argumentus ir įvykio aplinkybes, į kurias izoliatoriaus vadovybė neatsižvelgė. Pasak pareigūnų, tarnybinės nuobaudos paskirtos nepagrįstai ir neteisėtai, pažeidžiant teisės aktų nuostatas, pagal kurias tarnybinis patikrinimas turi būti atliekamas išsamiai ir nešališkai. Be to, nustatyti ne visi tarnybinio nusižengimo sudėties elementai, aplinkybės.

 

Teismo sprendimas – pareigūnų naudai

 

Atsižvelgęs į pareigūnų skunde išdėstytus argumentus ir įvertinęs situaciją, teismas konstatavo, kad tiesiogines pareigas ginčo teritorijoje atlikusiam pareigūnui nebuvo pagrindo duoti nurodymą patikrinti patalpas jam pavaldžiam kolegai. Anot teismo, pareigūnas neturėjo pagrindo nepasitikėti įvykio metu jam kitų pareigūnų suteikta informacija.

 

Teismas pritarė kito pareigūno pateiktiems argumentams – netinkamos darbo sąlygos (prastas monitoriaus perteikiamas vaizdas) neleido jam pastebėti vykusio pažeidimo ir pasiūlė pasirašyti taikos sutartį. Pateikdamas išvadas, teismas sprendimu Kauno tardymo izoliatoriui – pataisos namams nurodė panaikinti vienam iš pareigūnų paskirtą tarnybinę nuobaudą, o kito pareigūno atžvilgiu įstaigos iniciatyva buvo pasirašyta taikos sutartis, kuria nuobauda panakinta ir kitam pareigūnui.