Pagalba

  

Pagalba
Profsąjungos su Kalėjimų departamento vadovybė aptarė Statutą ir įstaigų problemas
2017-09-14

Rugsėjo 11 d. vyko Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovų ir l.e.p. Kalėjimų departamento direktoriaus Viktoro Davidenko susitikimas. Pastarojo metu aptartas Statuto projektas ir opiausios pataisos įstaigų problemos.

 

Profesinių sąjungų atstovai išsakė nuogąstavimus dėl Marijampolės pataisos namuose įrengtų stebėjimo kamerų darbuotojams. Anot profesinių sąjungų, Marijampolės pataisos namų vadovybė yra neūkiška ir švaisto lėšas ten, kur nederėtų: kameros, kurios persekioja pačius darbuotojus, niekam nereikalingos ir tik kelia įtampą darbuotojų tarpe. V. Davidenko pažadėjo išspręsti Marijampolės pataisos namų problem ir vaizdo kameras išmontuoti. VA ITĮPS ir LR ITĮPS pirmininkai tikisi, kad iniciatyvų, kuriomis siekiama persekioti darbuotojus, daugiau nei šioje, nei kitose įstaigose nebus.

 

Be to, nuspręsta kuo skubiau peržiūrėti Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukciją ir, laikantis kolektyvinės sutarties nuostatų, pakeitimus suderinti su profesine sąjunga. L.e.p. Kalėjimų departamento direktorius užtikrino, kad bus daromi pakeitimai probacijos tarnybos personal ir buhalterijos skyriuose. Aptartas ir galiojančios kolektyvinės sutarties atnaujinimo būtinumas.

 

Susitikimo metu profesinės sąjungos iškėlė klausimą dėl konvojaus automobilių trūkumo ir pareikio įsigyti naujas. Direktoriaus teigimu, problema yra žinoma, šiuo metu yra ruošiami dokumentai konkursui. Anot jo, įsigijus naujus konvojaus automobilius, 2 gaus Pravieniškių pataisos namų-atviroji kolonija.

 

V. Davidenko žadėjo tęsti tradiciją ir kviesti profesines sąjungas dalyvauti sprendžiant bausmių vykdymo sistemos problemas.