Pagalba

  

Pagalba
Profsąjungos su teisingumo ministru diskutavo apie probacijos tarnybos reformą
2018-06-27

Birželio 22 ir 26 dienomis Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų pirmininkai susitiko su teisingumo ministru Evaldu Jankevičiumi. Susitikimo metu aptartos probacijos tarnybos reformos.

 

Pareigūnų atstovai teigė, kad reformos laikas neturėtų būti pratęstas iki metų pabaigos. „Šiuo metu pareigūnų tarpe tvyro įtampa, darbuotojai nežino, kas bus toliau. Tai neabejotinai turi įtakos ir darbo kokybei. Manome, kad terminas galėtų būti pratęstas ne ilgiau nei iki spalio mėnesio pradžios”, - teigia LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

 

Ministro nuomone, turėtų likti 4 apygardos (prieš tai buvo numatytos 5). Profesinių sąjungų nuomone, jei liktų 4 apygardos, reikėtų išformuoti Vilniaus apygardą ir prijungti prie likusių. E. Jankevičius tam neprieštaravo. K. Pauliukas ir VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas pabrėžė, kad kiek įmanoma greičiau turėtų būti paskirtas laikinasis probacijos tarnybos vadovas, o centras turėtų likti Panevėžyje.

 

Susitikimo metu profesinių sąjungų atstovai priminė ir Teisingumo ministerijos prisiimtą įsipareigojimą didinti pareigūnų atlyginimus per neeilinę atestaciją rugsėjį. Ministras įpareigojo kanclerį ir Kalėjimų departamento direktorių atlikti turimo biudžeto, iš kurio būtų didinamas pataisos įstaigų  jaunesnionios ir viduriniosios grandies pareigūnų darbo užmokestis, paskaičiavimus.

 

Kalbėta ir apie naują Kalėjimų departamento struktūrą, kuri bus pristatyta liepos 10 d. Profesinių sąjungų atstovai pakviesti dalyvauti struktūros aptarime.