Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos su Ukmergės pareigūnais diskutavo apie policijos reformą
2017-07-13

Liepos 12 d. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel ir Vilniaus apskrities ikiteisiminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas lankėsi Ukmergės rajono policijos komisariate. Profesinės sąjungos pristatė NPPSS prioritetus ir veiklą.

 

Ukmergės pareigūnai susitikimo metu kėlė jiems rūpimus klausimus apie šiuo metu policijoje vykdomus pokyčius, diskutuota, kaip užtikrinti efektyvią reformą. Profesinių sąjungų atstovai akcentavo, kad vieninga ir aktyvi pareigūnų bendruomenė gali užkirsti kelią neefektyviai vykdomoms reformoms ir iš to kylantiems neigiamiems padariniams. Ne mažiau svarbu, anot V. Jagmino, turėti stiprius profesinių sąjungų atstovus policijos komisariatuose. Pastarieji pirmieji susiduria su pareigūnų problemomis ir gali inicijuoti sprendimų paiešką su įstaigos vadovu.

 

NPPSS pirmininkas V. Banel susitikimo metu prisiminė, nuo ko prasidėjo NPPSS kelias. 2002-aisiais 30 išsilavinusių pareigūnų, neturėdami tam reikalingų patalpų ir lėšų pradėjo kurti profesinę sąjungą. Daugelis tuomet klausė, ką man duos profesinė sąjunga.

 

„Šiandien NPPSS – didžiausias profesinių sąjungų susivienijimas Lietuvoje. Organizacija vienija ir atstovauja daugiau nei 3300 įvairių statutinių įstaigų pareigūnų interesus, telkia pareigūnus, kuria ir įgyvendina pažangiausias idėjas, siekia palankiausių darbo sąlygų ir didesnių atlyginimų pareigūnams ministerijų, Seimo ir Vyriausybės lygmenimis, sudaro sąlygas pareigūnų saviraiškai“, - teigė NPPSS pirmininkas.

 

Per ketverius metus, anot V. Banel, tiek oficialiais raštais, tiek protestais kovota dėl didesnio finansavimo, Vidaus tarnybos statuto priėmimo ir darbo užmokesčio sistemos tobulinimo, mažų atlyginimų kalėjimų sistemoje ir kt.

 

Anot profesinių sąjungų, šiuo metu pagrindinės užduotys yra kelios: užtikrinti narių saugumą, pajamų didinimą, saugias bei tinkamas darbo sąlygas vykdant pertvarkas. Ne mažiau svarbu, anot V. Banel, nugalėti abejones, nusivylimą ir skepticizmą, puoselėti, kurti tradicijas ir, svarbiausia, norėti, susitelkti, veikti ir kovoti.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?