Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos teisininkų dėka ugniagesiui panaikinta tarnybinė nuobauda
2018-04-19

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui panaikinta tarnybinė nuobauda, su kurios paskyrimu jis nesutiko. Tai buvo pirmas kartas priešgaisrinės apsaugos sistemos istorijoje, kuomet ginčą tarp pareigūno ir vadovybės  pavyko išspręsti pačioje įstaigoje sudarytoje individualių tarnybinių ginčų komisijoje.

 

Ugniagesiui gelbėtojui ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) nariui nuobauda paskirta 2017 m. pabaigoje. Profesinės sąjungos teisininkai, žinodami tarnybinio patikrinimo aplinkybes ir tarnybinio patikrinimo išvadoje dėstomus argumentus, rekomendavo nariui klausimą dėl nepagrįsto tarnybinės nuobaudos paskyrimo bandyti spręsti individualių tarnybinių ginčų komisijoje.

 

Padedamas profesinės sąjungos teisininkų, pareigūnas kreipėsi į Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos individualių tarnybinių ginčų komisiją su prašymu panaikinti įstaigos vadovo įsakymą, kuriuo jam paskirta tarnybinė nuobauda.

 

Dėl šios priežasties Klaipėdos apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje buvo sudaryta individualių tarnybinių ginčų komisija. Pastarosios posėdžio metu pareiškėjo atstovas pasiūlė sudaryti taikos sutartį, pagal kurią pareiškėjas įsipareigotų nebeginčyti tarnybinio patikrinimo metu nustatytų aplinkybių, o Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba įsipareigotų pareigūnui panaikinti tarnybinę nuobaudą. Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas, atsižvelgdamas į individualių tarnybinių ginčų komisijos sprendimą, įsakymu pareigūnui panaikino tarnybinę nuobaudą.

 

„Savo ruožtu noriu padėkoti Klaipėdos APGV vadovui Mariui Garbeniui už socialinės partnerystės svarbos supratimą ir palaikymą. Nors kitose Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose srityse jau įsibėgėja praktika ginčus spręsti įstaigose sudaromose individualių tarnybinių ginčų komisijose, priešgaisrinės apsaugos sistemoje toks bandymas buvo pirmasis. Viliuosi, kad tokių atvejų padaugės. Sutaupytume daugybę laiko ir palaikytume teigiamą įstaigų mikroklimatą. Be to, pačioje įstaigoje galima identifikuoti probleminius klausimus ir imtis operatyvaus jų sprendimo“, - teigia UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?