Pagalba

  

Pagalba
Reikalauja Premjero įsikišimo: įkalinimo įstaigose – kritinė situacija
2017-11-20

Be nuolatinio vadovo jau beveik metus veikiančioje Kalėjimų departamento sistemoje – nesibaigiančių skandalų virtinė. Pareigūnus ginančios profsąjungos reikalauja aukščiausių šalies vadovų ir Teisingumo ministrės Mildos Vainiūtės įsikišimo.

 

Epicentre visai neseniai atsidūrę Pravieniškių pataisos namų vadovai „išradingumu“ visa galva lenkia kolegas. Auditas atskleidė, kad įstaiga per sutartis su įvairiomis bendrovėmis galėjo padaryti daugiau nei 700 tūkst. eurų žalos valstybei, direktoriaus pavaduotojas bei administracijos reikalų skyriaus viršininkas darbo vietoje rasti neblaivūs. Šie asmenys savo noru paliko tarnybą su visomis valstybės suteikiamomis socialinėmis garantijomis.

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) pirmininko Vitalijaus Jagmino teigimu, daugiau taip tęstis nebegali – Teisingumo ministerijos vadovybė, šiuo metu kuruojanti Kalėjimų departamentą, ir tokius sprendimus priimantys asmenys privalo prisiimti atsakomybę.

 

„Mūsų žiniomis, tarnybinis patikrinimas Pravieniškių pataisos namų vadovui, galimai išvaisčiusiam 700 tūkst. eurų valstybės lėšų, dar nėra baigtas. Jis buvo nušalintas nuo pareigų, tačiau tai nesutrukdė savo noru palikti tarnybą. Jei grubius pažeidimus būtų įvykdęs žemesnio rango pareigūnas, – mažų mažiausiai grėstų atleidimas su pareigūno vardo pažeminimu“, - teigia V. Jagminas.

 

Tokia praktika, anot profsąjungų atstovų, netaikoma nė vienoje kitoje tarnyboje, o Teisingumo ministerijos elgesys – visiškai nesuvokiamas ir nepateisinamas. „Prisiminkime, pavyzdžiui, buvusio Kriminalinės policijos biuro vadovo Algirdo Matonio istoriją – dėl vairavimo išgėrus jis atleistas iš pareigų be teisės gauti pensiją ir kitas socialines garantijas. Tokių pavyzdžių turime nemažai. Visiems be išimties privalo būti taikomos vienodos sankcijos, o pažeidimus padarę asmenys turi sulaukti atsakomybės“, - įsitikinęs VA ITĮPS vadovas V. Jagminas.

 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko įsitikinimu, pati Teisingumo ministrė Milda Vainiūtė privalo viešai paaiškinti, kodėl tokie dalykai dedasi po įkalinimo įstaigų stogu.

 

„Tai ne pirmas skandalas įkalinimo įstaigose. Mums kyla pagrįstų abejonių, ar Teisingumo ministerija su dabartine vadovybe yra pajėgi tinkamai vykdyti savo pareigas. Tikimės, kad Premjeras Saulius Skvernelis tinkamai įvertins ministerijos darbą ir priims reikiamus sprendimus“, - sako K. Pauliukas.

 

# # #

 

Teisingumo ministerijos teigimu, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje atliktas auditas atskleidė, kad ši pataisos įstaiga per sutartis su įvairiomis bendrovėmis galėjo padaryti daugiau nei 700 tūkst. eurų žalos valstybei. Dėl nustatytų pažeidimų ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Be to, paviešinta informacija apie V. Ceslevičiaus priekabiavimą prie pareigūnės.

 

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius atsižvelgus į Teisingumo ministerijoje gautą informaciją nuo lapkričio 8 d. mėnesiui buvo nušalintas nuo einamų pareigų.  Lapkričio 14 d. V. Ceslevičius įteikė prašymą dėl atleidimo.

 

Spalio 26 d. į darbą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje atvyko neblaivūs šios įstaigos direktoriaus pavaduotojas D. Prokarenka bei administracijos reikalų skyriaus viršininkas V. Zabarauskas. Profesinės sąjungos žiniomis, sulaukęs kraujo išvadų, kurios patvirtino alkoholio kiekį kraujyje, savo noru iš tarnybos buvo atleistas D. Prokarenka, V. Zabarauskas taip pat planuoja palikti tarnybą.