Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Rekomenduojame aktyviau išnaudoti priemonės „Subsidijos verslui skatinti“ galimybes
2014-03-31

Pagal priemonę „Subsidijos verslumui skatinti“ galima gauti darbo užmokesčio išlaidų dalies kompensavimo paramą už kiekvieną darbuotoją, dirbantį įmonėje. Paramos suma vienam paskolos gavėjui gali siekti iki 25 000 Lt.

Priemonė „Subsidijos verslumui skatinti“ skirta tam, kad sudarytų papildomas paskatas Verslumo skatinimo fondo paskolų gavėjams. Siekiama, jog jauniesiems verslininkams, pradinėje, saviraiškos stadijoje būtų kiek lengviau įsitvirtinti rinkoje.

Šiai priemonei įgyvendinti skirta 10 mln. litų Europos socialinio fondo lėšų, o paraiškos teikiamos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGAI).

Svarbą pabrėžė ministrė
 

Verslumo skatinimo fondo galimybių svarbą neseniai pabrėžė ir socialinės apsaugos darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ji pastebėjo, jog pasinaudoję Verslumo skatinimo fondu verslininkai per trejų su puse metų laikotarpį subūrė beveik 1,5 tūkst. naujų darbo vietų.

„Šis novatoriškas priemonių kompleksas verslui skatina žmones rinktis savarankišką veiklą ne tik sau, bet ir pasiūlyti užimtumo galimybes kitiems. Siūlomos paramos verslui priemonės sudaro papildomas finansines paskatas labai mažoms, mažoms, socialinėms įmonėms ir individualiems asmenims pradėti dirbti savarankiškai ir įsitvirtinti rinkoje veiklos pradžioje. Didindami užimtumą, tokiomis kaip šios priemonėmis skatiname žmones pradėti verslą, kurti darbo vietas kitiems“, – neperseninusiai teigė ministrė.

Paraiškos iki vasaros

Verslumo skatinimo fondo paskolų gavėjai pateikti prašymus UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ darbuotojų darbo užmokesčio išlaidoms kompensuoti gali iki gegužės 31 d.
 
Šiuo metu finansavimą nuspręsta skirti 287-ioms įmonėms. Tiesa, pagal pirmąjį mokėjimą subsidijas gavo tik 118 įmonių už 290 darbuotojų.

„Pareigūnų kredito unija“ rekomenduoja

Su VSF paskolomis dirba ir kredito unijos, Lietuvos centrinės kredito unijos narės. Viena iš jų – „Pareigūnų kredito unija“.

Unija teikė keturias paskolas, pagal verslumo skatinimo programą. Verslo paskoloms išviso buvo skirta 583,73 tūkst. litų.
 

„Pareigūnų kredito unija“ norėtų paraginti finansuotų verslų atstovus aktyviau kreiptis į INVEGĄ dėl darbo užmokesčio kompensavimo paramos gavimo pagal priemonę „Subsidijos verslumui skatinti“. Juk tai tiesiog puikus būdas mažesniais kaštais dar labiau plėtoti savo verslą!

Pateikiame kontaktinio asmens INVEGOJE kontaktus:

Agnė Mačiulienė | Vadybininkė


UAB "Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA)

Konstitucijos pr. 7, 16 aukštas, LT-09308 Vilnius

Tel. (8 5) 278 0372,

Faks. (8 5) 210 7511

El.p.: agne.maciuliene@invega.lt
 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?