Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Rengiama diskusija „Blaivybė keliuose: realybė ar utopija“
2015-11-02

Diskusija skirta plačiau pažvelgti į eismo saugumo ir neblaivių vairuotojų prevencijos situaciją bei galimus sprendimus Europos, nacionaliniu ir savivaldos lygmeniu.

Pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus Europos Parlamento narys B. Ropė, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga, kultūros mecenatas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų ekspertai.

Tą pačią dieną rengiama ir akciją vairuotojams "Vairuoju blaivus, nes myliu jus". Akcijos lipdukai bus dalinami Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Radviliškyje, Kupiškyje, Panevėžyje, Šakiuose, Elektrėnuose, Šilutėje bei Šilalėje.

Akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mirtiną neblaivaus vairavimo problemą, priminti vairuotojų atsakomybę saugoti save ir kitus, paskatinti būti pilietiškais ir netolerantiškais neblaivių vairuotojų atžvilgiu. Akciją organizuoja Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Statistika vis dar rodo, kad kova su neblaiviais vairuotojais - gyvybiškai reikalinga. Policijos departamento duomenimis, 2014 m. užregistruoti 509 kelių eismo įvykiai dėl neblaivių asmenų kaltės, t. y. kas šeštą užregistruotą įvykį sukėlė neblaivus asmuo. Juose žuvo 104, o 891 žmogus buvo sužeistas. 

Pasaulio sveikatos organizacijos ir "Eurobarometro" statistika pateikia liūdnus duomenis. Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kurie sukelia avarijas keliuose, ypač tokias, kurių pasekmės yra sunkūs žmonių sužeidimai ar mirtys. Ekspertų vertinimu, 25 proc. visų mirčių Europos Sąjungos keliuose priežastys susijusios su neblaiviais vairuotojais.

Norintys dalyvauti kviečiami registruotis: epvilnius@europarl.europa.eu

Originalų tekstą rasite čia: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/rengiama_diskusija_blaivybe_keliuose_realybe_ar_utopija/