Pagalba

  

Pagalba
Rengiamasi didinti pataisos įstaigų pareigūnų atlygį
2017-02-01

Vakar, sausio 31 d., LR ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas su Teisingumo ministerijos darbo grupe susitiko su Teisingumo ministerijos viceministru Donatu Matuiza, Kalėjimų direktore Živile Mikėnaite  ir kitais ministerijos bei departamento atstovais. Susitikimo metu iš naujo peržiūrėtas Tarnybos Kalėjimų departamente statutas, profesinės sąjungos siūlymai, Kalėjimų sistemos pareigūnų atlyginimų koeficientai ir kiti pareigūnams svarbūs klausimai.

 

K. Pauliukas po susitikimo sakė, jog pavyko rasti kompromisą. „Tiek pareigūnų atstovų, tiek vadovybės siekis – turėti patrauklią darbuotojams tarnybą, kurioje pareigūnai gautų orų atlygį ir turėtų tinkamas socialines garantijas. Susitikimo metu Teisingumo ministerijos atstovai pasiūlė didesnius koeficientus už rangus žemiausiai pareigūnų grandžiai. Tai net pranoko mūsų lūkesčius – koeficientai didesni nei mūsų pateiktuose Statuto siūlymuose. Planuojama, kad žemiausios grandies koeficientas bus 0,7 ir didės po 0,5 keičiantis rangui“.

 

Taip pat buvo aptarti pareiginės algos koeficientai. Sutarta, kad tiek profesinė sąjunga, tiek Kalėjimų departamento vadovybė per šią savaitę peržiūrės koeficientus ir kitą savaitę juos aptars bendrame susitikime, po kurio siūlymai bus pateikti Teisingumo ministerijai.

 

LR ITĮPS pirmininkas teigia, kad ir toliau bus siekiama išlaikyti kokybiškus darbinius santykius tiek su Kalėjimų departamento, tiek su nauja Teisingumo ministerijos vadovybe. Tikimasi, kad tai padės pasiekti efektyvių rezultatų gerinant pataisos įstaigų pareigūnų darbo sąlygas, didinant darbo užmokestį ir užtikrinant tinkamas socialines garantijas.

 

LR ITĮPS informacija