Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
S. Džiautas: stebėsime, ar valdantieji vykdys savo pažadus
2017-12-28

Ugniagesiai visoje Lietuvoje rengia tylius anoniminius protestus. Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) atstovai teigia nepalaikantys protesto, nes jo organizatoriai - nežinomi asmenys.

 

„Ugniagesiai bijo reakcijos atgal tikriausiai, nes tikrai ta reakcija yra galima iš vienų ar kitų viršininkų, tiesiog kad patys ugniagesiai nenukentėtų“, – TV3 televizijai pasakojo anomimu pageidavęs likti ugniagesys iš Kauno, vienas iš akcijos organizatorių.

 

Ugniagesiai nepatenkinti tuo, kad vietoj viršvalandžių jie turi imti laisvų dienų, tada į gaisrus vyksta mažesnės komandos, taip pat gendančiais automobiliais, nekokybiška technika, prastai veikiančiomis navigacinėmis sistemomis, nepakankamu kiekiu apsauginių drabužių.

 

„Akcija buvo spontaniška, nežinia kieno, kam, kaip organizuojama. Tai nereiškia, kad reikalavimams profsąjunga nepritaria. Iš esmės akcijos organizatoriai nežino realios situacijos. Ugniagesių padėtis kitąmet gerės. Žinoma ne tiek, kiek norėta, bet bent jau pavasarį atlyginimai didės po 50 eurų.

 

Be to, metų viduryje gali būti perskirstytas biudžetas, galbūt prokurorai pagaliau baigs nagrinėti vadinamųjų auksinių kopėčių bylą. Sustabdžius 1 kopėčių nuomą, kuri per mėnesį kainuoja 5000 eurų, atsirastų pinigų ir viršvalandžių apmokėjimui. Jei 68 gaisriniai automobiliai „Unimog", kurie urėdijose laukia vasaros gaisrų, atitektų departamentui, būtų dar atlaisvinta nemaža dalis pinigų. Sutaupytos lėšos galėtų būti nukreiptos į atlyginimų fondą", - pasakoja UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Anot jo, Lietuva - laisva šalis ir pavieniai ugniagesiai išreiškė savo nuomonę. „Akivaizdu, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjo departamentas per mažai komunikuoja apie pokyčius. Nepaisant tikėtinų teigiamų pokyčių, situacija gali pakrypti ir kita linkme, todėl mes taip pat neatmetame papildomų priemonių. Jei valdantieji nevykdys savo pažadų 30 proc. padidinti ugniagesių alyginimus iki 2020 m., tikėtina, imsimės protesto veiksmų", - užtikrina S. Džiautas.

 

Šiuo metu tik pradėjęs dirbti ugniagesys gauna 442 eurus, vėliau jo alga priklauso nuo ištarnauto laiko, kategorijos. Vidutiniškai jie uždirba 660 eurų per mėnesį, turintys didelį stažą gali gauti 878 eurus.

 

„Pirmenybė teikiama kitoms institucijoms teisėsaugos, teisėtvarkos, o ugniagesiai pastoviai lieka paskutiniu broliu šioje sistemoje. Tikrai sieksime, kad to daugiau nebūtų“ , – sako Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai sako, kas ugniagesių protestams pagrindo nėra. „Jokios didelės problemos čia neturėtų būti ir, ko gero, vadai turėtų tinkamai informuoti savo pavaldinius“, – sakė PAGD direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas. 

 

NPPSS ir Delfi.lt informacija

 

Delfi.lt tekstą rasite čia: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ugniagesiai-anonimiskai-protestuoja-del-prastu-darbo-salygu.d?id=76755377 

 

© DELFI / Orestas Gurevičius nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?