Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
S. Skvernelis: „Siūlymas dėl sienų negali varžyti suvereniteto“
2015-12-17

Anot ministro, mobilios ir veiksmingos pajėgos padėtų efektyviau saugoti išorines Šengeno erdvės ribas, Europos Sąjungai susiduriant su didžiausia iki šiol imigracijos krize.

„Vienareikšmiškai tai neturi kėsintis į valstybės narės suverenitetą. Jeigu ištinka krizė, tai tik su (valstybės. – ELTA) prašymu ir su sutikimu galėtų būti panaudojamos pajėgos užtikrinant išorinės sienos (saugumą. – ELTA)“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė S.Skvernelis.

Jeano Claude'o Junckerio vadovaujama Europos Komisija antradienį pasiūlė kurti naują ES sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą, kuri krizės atveju būtų pajėgi mobilizuoti 1 500 pareigūnų, taip pat turėtų teisę pati pirkti sau reikiamą įrangą ir naudotis Bendrijos narių siūlomais resursais.

Daug prieštaravimų sukėlė siūlymas leisti tarnybai veikti Bendrijos narės teritorijoje be jos sutikimo, šią nuostatą iškart atmetė Lenkija. Pats J.C.Junckeris, kalbėdamas Europos Parlamente, ES šalis paragino skubiai pritarti jo pasiūlymui ir „skubiai ištaisyti Šengeno sistemos spragas“.

Originalų tekstą rasite čia: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/s-skvernelis-siulymas-del-sienu-negali-varzyti-suvereniteto.htm