Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
SADM buvo svarstomi pareigūnų ir karių valstybinių pensijų sistemos reformos klausimai
2021-10-27

Šią savaitę įvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) organizuotas posėdis, skirtas pareigūnų ir karių valstybinių pensijų sistemos tobulinimui. Posėdyje dalyvavo SADM viceministras dr. Audrius Bitinas, kiti šios ministerijos, statutinių institucijų, taip pat Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai. 

 

Posėdyje buvo pateikti užsienio šalių pareigūnų ir karių valstybinių pensijų sistemos pavyzdžiai, išsamiai pristatytos visos Lietuvos valstybinių pensijų rūšys. Sutarta, kad kitam posėdžiui NPPSS atstovai paruoš pasiūlymus, susijusius su sistemos tobulinimu ir būtinais pokyčiais. Dokumente turi būti apibrėžta kaip pensijos dydis kis esantiems šios pensijos gavėjams, o taip pat ir būsimiems pensininkams, tai yra dabar tarnaujantiems pareigūnams ir kariams, bei į tarnybą dar tik ateinantiems pareigūnams. 

 

Kitą posėdį, kuriame ir bus svarstomi NPPSS pasiūlymai, numatoma surengti šių metų lapkričio 25 dieną. 

 

Anot NPPSS pirmininko Sauliaus Džiauto, ekspareigūnai pensijų sistemos reformos laukia dar nuo 2005 metų. „Siekiame, kad konkretūs žingsniai būtų padaryti, o pokyčiai būtų įgyvendinti kuo greičiau, nelaukiant Vyriausybės nustatytos paskutinės 2023 m. antrojo ketvirčio dienos, kuomet, pagal šios Vyriausybės programą, valstybinių pensijų pertvarkos tikslas turi būti pasiektas, – sako NPPSS vadovas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?