Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Saugumas išlieka svarbiausiu Didžiosios Britanijos prioritetu
2017-02-10

Didžiajai Britanijai priėmus sprendimą pasitraukti iš Europos sąjungos (ES), vyriausybė susiduria su pertvarkymais ir šalies teisėsaugos sistemoje. Ilgus metus priklausiusi ES, Didžioji Britanija turėjo prieigą prie visų ES veikiančių teisėsaugos agentūrų ir jų siūlomų priemonių, tokių kaip, Europos arešto orderis, ar Šengeno informacinė sistema (SIS II), be kurių valstybė šiandien nebeįsivaizduoja savo šalies saugumo sistemos.

 

Svarstydama valstybės saugumo klausimus, vyriausybė pripažįsta, kad be prieigos prie EU siūlomų teisėsaugos priemonių, Didžiosios Britanijos saugumo sistema susidurtų su nemažai naujų iššūkių. Artėjančių derybų dėl išstojimo iš ES metu šalies saugumo klausimai bei galimybė išlaikyti glaudų pastarųjų institucijų bendradarbiavimą su ES ir tolimesnėje ateityje, bus vienas iš pagrindinių derybose keliamų uždavinių.

 

Didžiojoje Britanijoje jau kuris laikas vyksta pokyčiai šalies vidaus saugumo finansavimo srityje. Nuo 2010 metų, pardavusi net 120 nenaudojamų pastatų bei sumažinusi viršvalandžių ir aukštas pareigas einančių vadovų skaičių, Didžioji Britanija sutaupė beveik 700 milijonų šalies biudžeto išlaidų. Artimiausiais metais bus siekiama sutaupyti dar apie 500 milijonus EUR.

 

Londono pareigūnas Sadikas Kanas (Sadiq Khan) pastebi, kad būsimi pokyčiai gali kiek apsunkinti policijos pareigūnų darbą, kadangi galimai teks sumažinti pareigūnų skaičių. S. Kanas tikina, kad pastarieji pokyčiai biudžete niekaip nepakenks jau parengtam „Policijos ir nusikalstamumo plano“ įgyvendinimui.

 

Galutinį sprendimą dėl šalies biudžeto paskirstymo tarp saugumo sistemos skyrių Vyriausybė ketina paskelbti tik pavasarį. Vidaus reikalų ministerijos teigimu, šalies teisėsaugos sistema ir toliau išliks valstybės labiausiai finansuojama sritimi ir prieš priimant bet kokį viešo intereso sprendimą dėl finansavimo, bus vykdomas viešos konsultacijos.

 

Daugiau informacijos rasite:

http://www.parliament.uk/business/committees/committees-a-z/lords-select/eu-home-affairs-subcommittee/news-parliament-2015/police-security-report-published/

http://www.bbc.com/news/uk-england-london-38636247