Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Saulius Skvernelis lieka dirbti ministru
2015-11-30

Premjeras A.Butkevičius gyrė S.Skvernelio profesionalumą ir kompetenciją. Jis sakė, kad pirmadienį iš ministro išgirdo ne tik ataskaitą už nuveiktus darbus, bet ir būsimų darbų pristatymą.

„Aiškiai jis man šiandien išdėstė ir darbų viziją, kuri bus įgyvendinta dar šių metų pabaigoje ir ateinančiais metais. Esu patenkintas tais vidaus reikalų ministro planais, kurie, aš manau, bus pasiekti ir įgyvendinti per labai trumpą laikotarpį„, – sakė premjeras.

Jis tikino, kad su ministru pirmadienį aptarė biudžeto asignavimų padidinimą, kad tuos darbus atlikti būtų už ką. „Ieškosime papildomų lėšų, kad mažiausiai apmokamiems statutiniams darbuotojams būtų galima padidinti darbo užmokestį kitais metais iki 600 eurų“, – sakė premjeras.​

Premjeras S.Skvernelio įteiktą atsistatydinimo pareiškimą vadino skubotu.

„Prašymas dėl atsistatydinimo sakyčiau buvo truputį skubotas ir padiktuotas šiek tiek emocinės tos situacijos. Aš tikrai prašymo vidaus reikalų ministro S.Skvernelio netenkinu“, – kalbėjo A.Butkevičius.

A.Butkevičius tvirtino sprendimo netenkinti vidaus reikalų ministro atsistatydinimo neaptaręs su valstybės prezidente Dalia Grybauskaite, nes ministrų pasirinkimas esą yra jo paties kompetencijos sritis.

"Aš pastaruoju metu su prezidente nekalbėjau ir tikrai nenorėčiau vertinti prezidentės pasisakymų. Aš su ja susitiksiu trečiadienį ir painformuosiu apie mano priimtą sprendimą, nes aš atsakau už kabineto darbą ir aš labai elgiuosi atsakingai ir visada stengsiuosi įtikinėti ministrus, kurie puikiai susitvarko su jiems deleguotomis funkcijomis, kad jie dirbtų iki kadencijos pabaigos. Čia yra mano, pagal Konstituciją, kompetencijos klausimas ir aš juo naudosiuosi", - kalbėjo A.Butkevičius. 

S.Skvernelis: „Rinkimai neprasidėjo“

Pats S.Skvernelis sakė labai vertinantis ir premjero, ir Seimo narių, ir žmonių palaikymą.

„Priimu sprendimą likti ministro pirmininko komandoje tą likusį laiką iki kito rudens“, – sakė S.Skvernelis.

Jis tikino, kad pareiškimą atsistatydinti buvo parašęs tikrai ne dėl to, kad siektų pasididinti savo reitingus.

„Kiekvienas galvoja asmeniškai. Demaršas, ne demaršas. Aš nieko nesiekiau, apie reitingus negalvoju ir tikrai matyt, joks polittechnologas negalėjo galvoti, kad čia bus tokia reakcija. Tai visiškai nieko bendra neturi. Dar kartą sakau: rinkimai man neprasidėjo ir neprasidės“, – sakė S.Skvernelis.

Be kita ko, A. Butkevičius S. Skverneliui pažadėjo kitų metų biudžeto asignavimų padidinimą – bus ieškoma lėšų, kad mažiausiai apmokamiems statutiniams darbuotojams būtų galima darbo užmokestį ateinančiais metais padidinti iki 600 EUR.

Atsistatydino po I.Molotkovo pabėgimo

Atsistatydinimo pareiškimą vidaus reikalų ministras parašė lapkričio 20 dieną, kai sulaukė prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos tiek dėl įvykusio incidento, kai, įtariama, iš policijos komisariato Vilniuje pabėgo ginkluotas asmuo su automatu, tiek dėl netinkamo valstybės vadovų informavimo apie to asmens paieškos operaciją.

Dėl šios paieškos operacijos S.Skvernelis įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Ji pareiškė, kad operacijos metu per pokalbį telefonu iš ministro negavo informacijos apie įvykį. Tuo metu S.Skvernelis teigė, kad parlamento pirmininkė jam trukdė dirbti.

S.Skverneliui nusprendus atsistatydinti Lietuvoje vyko kelios jo palaikymo akcijos, internete peticiją prašančią premjerą nepriimti S.Skvernelio atsistatydinimo, dėl to taip pat buvo surinkti 75 Seimo narių parašai. 

Ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/saulius-skvernelis-lieka-dirbti-ministru-56-548459#_