Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Seimas ėmėsi pataisų, kurios keistų kalėjimų prižiūrėtojų darbo užmokesčio sistemą
2016-11-04

Už Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto pataisas balsavo 57 Seimo nariai, vienas susilaikė. Pataisas toliau svarstys jau naujos kadencijos Seimas.

Teisingumo ministerija tvirtina, kad kalėjimų pareigūnų algos didėtų, jų darbo užmokesčio sistemą suvienodinus su vidaus tarnyboje taikoma darbo užmokesčio sistema. Pasak teisingumo ministro Juozo Bernatonio, taip kalėjimų prižiūrėtojų atlyginimai prilygtų policininkų, pasieniečių, ugniagesių darbo užmokesčiui. Parlamentui pritarus, nauja darbo užmokesčio sistema įsigaliotų 2017 metų liepos 1 dieną, o padidinti priedai už rangus būtų mokami nuo 2018 metų sausio.

Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga rugpjūtį pareiškė, kad pataisos įstaigų pareigūnų atlygis vos siekia ikikriziniu laikotarpiu gautą darbo užmokestį.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seimas-emesi-pataisu-kurios-keistu-kalejimu-priziuretoju-darbo-uzmokescio-sistema-56-706585 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) pirmininko Tomo Vaitkunsko komentaras

Ne kartą kreipėmės tiek į Teisingumo ministeriją, tiek į Vidaus reikalų ministeriją dėl pataisos įstaigų darbo užmokesčio didinimo. Ekonominės krizės laikotarpiu pataisos pareigūnams buvo sumažintas darbo užmokestis, mažinant kvalifikacinės kategorijos koeficientus, pareiginės algos koeficientus ir kt. Ekonominei krizei pasibaigus atlygis vos siekia ikikriziniu laikotarpiu gautą darbo užmokestį.

Siūlėme imti pavyzdį iš Vidaus reikalų ministerijai priklausančių įstaigų ir pradėti programos „1000“ įgyvendinimą, kuomet pradedantis pareigūnas uždirba mažiausiai 1000 eurų. Galimybė didinti darbo atlyginį numatyta į šakinėje kolektyvinėje sutartyje. Kalėjimų departamentas tam pritarė. Kelių strateginio planavimo sesijų metu buvo paruoštas planas, kaip šią programą įgyvendinti iki 2020 metų. Siūloma 2017 – 2020 m. didinti pataisos pareigūnų darbo užmokestį, įsipareigojant, kad jaunesniųjų pataisos pareigūnų darbo užmokestis 2017 m. bus ne mažesnis nei 600 eurų, atskaičius mokesčius, 2018 m. – 700 eurų, atskaičius mokesčius, 2019 m. – 800 eurų, atskaičius mokesčius, 2020 metais – 1000 eurų, atskaičius mokesčius bei kartu atitinkamai didinti aukštesnių grandžių pataisos pareigūnų darbo užmokestį.

Po LR ITĮPS siūlymo nuo šių metų spalio 1 d. dalis pataisos įstaigų pareigunų buvo perkelti į aukštesnes pareigas, kartu didėjo ir jų atlygis. Šiųmetinis atlyginimų didinimas yra pirmas programos „1000“ įgyvendinimo etapas.

Anksčiau rašėme:

Po profesinės sąjungos siūlymo kils pataisos įstaigų pareigūnų atlyginimai

Profesinė sąjunga kreipėsi į Kalėjimų departamento vadovybę su siūlymu didinti pareigūnų atlyginimus

LR ITĮPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?