Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Seime bus priimti sprendimai, susiję su 2016 metų šalies biudžetu
2015-12-09

Deja, Vyriausybėje buvo gerokai apkarpytas vidaus reikalų sistemai 2016 metams skirtas papildomas finansavimas. Vietoje Vidaus reikalų ministerijos, NPPSS, Seimo komitetų siūlyto 21 mln. eurų minimaliems poreikiams tenkinti, Vyriausybė paliko tik 7,7 mln. eurų. 

Visgi manome, kad sveikas protas dar gali nugalėti. Todėl kviečiame Lietuvos pareigūnus sutelkusi jėgas ir taip išsikovoti ir didesnį teisėsaugos finansavimą 2016 metais. 

Svarbiausi faktai, susiję su 2016 metų Lietuvos teisėsaugos biudžetu:

•       Bendras papildomas visų teisėsaugos institucijų poreikis, tinkamai aprūpinti tarnybą, 2016 metais yra 83 mln. eurų.

•       Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pripažino, kad minimaliam poreikių patenkinimui (tam, kad būtų išvengta masinių pareigūnų atleidimų ir būtų galima įsigyti būtinos technikos irspecialių priemonių) teisėsaugai būtina papildomai skirti bent 22,75mln. eurų. Dar 9,7 mln. eurų reikia skirti specialiai technikai Viešojo saugumo tarnybai. 

•       Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, apsvarstęs Vyriausybės pateiktą biudžeto projektą, įpareigojo Vyriausybę papildomai numatyti teisėsaugos institucijoms 11,735 mln. eurų papildomų asignavimų.

•       Lietuvos Respublikos Prezidentės vertinimu papildomai (nuo pirminio projekto) būtina skirti bent 18 mln. eurų.

•       Visgi šalies Vyriausybė, patikslinusi kitų metų biudžeto projektą, teisėsaugai nutarė papildomai skirti tik 7,698 mln. eurų – maždaug dešimtadalį sumos, būtinos efektyviam teisėsaugos aprūpinimui ir funkcionavimui. Arba trečdalį to, ką siūlė skirti SiemoTeisės ir teisėtvarkos komitetas.

•       Esame tikri, kad Seimas ir Vyriausybė privalo rasti dar bent 3 mln eurų papildomų lėšų, kurios būtų skirtos: 

o     Policijos departamentui:

▪     1,2 mln. eurų pareigūnų motyvavimuiir lojalumui didinti (darbo užmokesčio fondas);

▪     0,7 mln. eurų „Aro“ rinktinės specialiųjų priemonių ir ginkluotės įsigijimui.

o     Valstybės sienos apsaugos tarnybai:

▪     0,9 mln. eurų laisvoms pareigybėms komplektuoti;

▪     0,2 mln. eurų uniformomsir ekipiruotei įsigyti.

•       Neskyrus papildomų lėšų Policijos departamentas būtų priverstas atleisti apie 140 pareigūnų.

NPPSS vardu dar kartą kviečiu Jus suremti pečius ir kartu kovoti už savo teisę į geresnes darbo sąlygas ir orų darbo užmokestį. Juolab, kad mūsų prašomos papildomo finansavimo sumos, šalies mastu, yra nedidelės. Efektyvesnė kova su šešėline ekonomika, geresnis mokesčių surinkimas, didesni dividendai iš valstybės įmonių yra šaltiniai, kurių pagalba būtų galima stiprinti teisėsaugą.

Pagarbiai

Vladimir Banel

NPPSS vadovas