Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Seime prisiekė naujasis vidaus reikalų ministras T. Žilinskas
2016-04-14

Iki paskyrimo ministru T. Žilinskas dirbo ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento vadovu. „Pats laikotarpis yra labai trumpas, kuriam esu paskirtas, o darbų tikrai labai daug", - po priesaikos žurnalistams sakė T. Žilinskas.

Naujas ministras neslėpė, kad jam artimiausia sritis yra viešasis saugumas, nes toje srityje dirba apie 20 metų. „Matau klausimus, kuriuos reikia spręsti, dabar dar nenoriu detalizuoti konkrečiai, yra kitos sritys, kurios man mažiau pažįstamos, bet susitiksiu su kolegomis, aptarsiu konkrečius darbus ir judėsime į priekį", - sakė ministras.

Jis akcentavo ir regioninės politikos svarbą, skaidrų lėšų paskirstymą šiai sričiai. Prisiekęs ministras nesiėmė atsakyti į klausimus, susijusius su kadrų politika, nes tai bus derinama su jį delegavusia Tvarkos ir teisingumo partija. „Dėl kadrų politikos šiuo momentu dar negaliu pasakyti, tai bus suderinta su mane delegavusia partija", - sakė T. Žilinskas.

Pasak jo, kadriniai pasikeitimai nepalies departamentų vadovų, o tik politinio pasitikėjimo darbuotojus. „Politinį kabinetą aptarsiu su mane delegavusia partija", - sakė T. Žilinskas.

Paklaustas apie pareigūnų atlyginimus, jis žadėjo išnagrinėti ir įvertinti situaciją, ir „tada bus matyt".

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas T. Žilinskas vidaus reikalų ministro pareigose pakeitė Saulių Skvernelį, kuris atstatydintas, kai paskelbė apie planus Seimo rinkimuose dalyvauti su neparlamentine Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija. Iš keturiolikos Ministrų kabineto narių Vyriausybei po prezidento rinkimų atnaujinus įgaliojimus pasikeitė penki ministrai, be to, į Liuksemburgą gegužę turėtų išvykti į Europos audito rūmus siūlomas finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius. Vyriausybei pakeitus aštuonis ministrus, jai tektų pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

Prieš paskyrimą T. Žilinskas sulaukė S. Skvernelio ir kai kurių pareigūnų profsąjungų kritikos dėl neveiklumo bei kai kurių reformų stabdymo. Naujasis ministras S. Skvernelio teiginių nekomentuoja, o su profesinėmis sąjungos žada dirbti kartu.

T. Žilinskas spaudai yra pripažinęs, kad buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis yra jo dukters krikšto tėvas.

T. Žilinskas 1997-2002 metais įgijo istoriko išsilavinimą Vilniaus universitete, o 2011-2013 metais Mykolo Romerio universitete baigė teisės magistro studijas. Paskirtasis ministras 2001 iki 2003 metų dirbo Policijos departamente, 2003-2006 metais – Vidaus reikalų ministerijoje, šiose įstaigose rūpinosi tarptautiniais ryšiais. 2006-2009 metais T.Žilinskas buvo Lietuvos teisėsaugos atašė nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Grįžęs į Vilnių, 2009 metų lapkritį T. Žilinskas dvi savaites dirbo Lietuvos policijos generalinio komisaro patarėju, netrukus vėl grįžo į Vidaus reikalų ministeriją, kur iki šiol vadovavo Viešojo saugumo politikos departamentui. 

Originalų tekstą rasitev čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/seime-prisieke-naujasis-vidaus-reikalu-ministras-t-zilinskas.d?id=70984962