Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Seime spręsis kalėjimų sistemos likimas
2017-09-13

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos po ilgų derybų su Teisingumo ministerijos ir Kalėjimo departamento atstovais suderino galutinį Tarnybos Kalėjimų departamente statutą su atskira apmokėjimo sistema. 

 

Statuto projekto svarstymas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete vyks jau šiandien, rugsėjo 13 d. Seimo komiteto posėdyje dalyvaus ir profesinių sąjungų atstovai. Tikimasi, kad įstatymas bus priimtas Seimo rudens sesijoje. Anot profesinių sąjungų, šio susitarimo laukė visi sistemos pareigūnai. 

 

„Šiuo metu trūksta daug darbuotojų, turime nelanksčią apmokėjimo sistemą. Skandalų purtoma Kalėjimų departamento sistema su nauju Statutu atsikvėptų ir įgautų bent teorinę galimybę padidinti darbuotojų darbo užmokestį, motyvuoti dirbančiuosius ir pritraukti į sistemą naujus žmones. Pataisos pareigūnų bendruomenė šio įstatymo laukia su viltimi. Tikimės Seimo narių supratimo. Nuo jų sprendimo priklauso visos sistemos ateitis”, - teigia VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Kęstutis Pauliukas, LR ITĮPS pirmininkas, teigia, kad situacija, išties, įtempta. „Stebėsime Statuto derinimo procesus ir, jei Statuto projektui nebus pritarta, eisime į gatves ginti savo teisių”. 

 

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, nuo dirbančiųjų pataisos įstaigų sistemoje priklauso ne tik nuteistų asmenų, bet ir visuomenės saugumas. Motyvuoti, saugioje darbo aplinkoje dirbantys darbuotojai privalo užtikrinti, kad įkalintas asmuo pasitaisytų ir nebegrįžtų į įkalinimo įstaigą.