Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Seimo pagrindiniame komitete pritarta bazinio dydžio didinimui iki 137 eur
2017-11-10

Nepaisant to, kad nerandama kelių milijonų pareigūnams ir jų atlyginimų didinimui, šiandien, lapkričio 10 d., vykusiame Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje pritarta bazinio dydžio didinimui iki 137 eur. Tam prireiktų apie 200 mln. eurų.

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos atstovams Seimo komitetui nepavyko įrodyti, kad dirbantys buvę kariai ir pareigūnai, kuriems mokamos mažos pensijos, gautų ir nurėžiamą 130 eurų bazinę pensiją (jei pajamos kartu neviršytų vidutinio darbo užmokesčio, kuris dabar siekia bruto 838,7 eurus). 4 komiteto nariai balsavo „už”, 2 – „prieš” ir 2 susilaikė. Profesinės sąjungos atstovai tikisi, kad, nepaisant komiteto sprendimo, Seimo nariai palaikys užregistruotą projektą su analogišku siūlymu.

 

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas teigia, kad profsąjunga pasigenda aktyvesnių pareigūnų pensininkų asociacijų veiksmų, nes tai turėtų būti pagrindinis jų rūpestis. „Kiek galėdami palaikysim sveikintinas iniciatyvas, tačiau UGPS prioritetas - dirbantys pareigūnai ir darbuotojai“, - teigia S. Džiautas.

 

Neseniai rašėme apie tai, kad Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) Seimo komitetams ir frakcijoms pateikė realų 2018 m. valstybės biudžeto poreikį priešgaisrinės apsaugos sistemai. Anot ugniagesių atstovų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) nenumatė realaus lėšų poreikio Vyriausybės programos įgyvendinimui – atlyginimų didinimui 30 proc. iki 2020 m.

 

Plačiau skaitykite čia. 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?