Pagalba
Siūloma didinti STT pareigūnų darbo užmokestį
2015-06-22

Teisingumo ministerijos parengtomis pataisomis siūloma, kad maksimalus specialistų lygmens STT pareigūnų darbo užmokestis būtų iki 30 proc. didesnis nei šiuo metu, o vadovų lygmens – didesnis nuo 10 iki 20 procentų. STT duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį jaunesniųjų specialistų-vyriausiųjų specialistų atlyginimai siekė 875-1564 eurų per mėnesį neatskaičius mokesčių. Tarnybos vadovas „ant popieriaus“ gauna 2989 eurus, pavaduotojas - 2744, valdybos viršininkas - 2373 eurų. Ministerija pažymi, kad didelei daliai STT pareigūnų vos įsigaliojus pataisoms darbo užmokestis smarkiai nepasikeistų, tačiau jiems atsivertų didesnės karjeros perspektyvos, o maksimalus siūlomas darbo užmokestis galėtų būti pasiektas per kelerius ar keliolika metų.

Tam siūloma įtvirtinti naują karjeros ir darbo apmokėjimo sistemą, kurioje neliktų dabartinių priedų už tarnybos stažą, rangą ir kvalifikacines kategorijas, o pareigūnui darbo užmokestis būtų mokamas priklausomai nuo jo pasiekimų tarnyboje.

Tokiu atveju valstybės pareigūnui, paskirtam į pareigas STT (išskyrus STT direktorių ir jo pavaduotojus), būtų nustatoma pirmoji iš šešių galimų tarnybos pakopų. Pareigūno tarnybą įvertinus labai gerai arba du kartus iš eilės – gerai, būtų nustatoma aukštesnė tarnybos pakopa, lemianti 10 proc. didesnę pareiginę algą. Kiekvienai pareigybei siūloma nustatyti šešias tarnybos pakopas, taigi ir šešis pareiginės algos variantus, o tai, pasak pataisų iniciatorių, leistų ilgesnį laiką, nei taikant esamą sistemą, motyvuoti pareigūnus siekti geriausių darbo rezultatų ir nedelsiant reaguoti į tarnybinės veiklos rezultatų suprastėjimą. Reikšmingesnis darbo užmokesčio padidėjimas iš karto, įsigaliojus įstatymui, numatomas tik žemiausias pareigas einantiems STT pareigūnams. Teisingumo ministerijos duomenimis, pirmaisiais įstatymų įgyvendinimo metais STT pareigūnų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms papildomai reikėtų apie 410 tūkst. eurų. Minėtoms įstatymo pataisoms dar turės pritarti Seimas.

Žemiau pateiktoje diagrome pamatysite Vidaus reikalų sistemos pareigūnų galimą didžiausią darbo užmokestį dabar ir jeigu bus priimtas Vidaus tarnybos statutas.


Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/siuloma-didinti-stt-pareigunu-darbo-uzmokesti.d?id=68313226