Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Socialdemokratų valdyba nepritarė P. Gylio kandidatūrai į vidaus reikalų ministrus
2016-04-04

Jis taip pat sakė, kad pirmadienį premjeras Algirdas Butkevičius teiks dabartinio ministro Sauliaus Skvernelio atstatydinimą prezidentei Daliai Grybauskaitei. „Rytoj (pirmadienį - BNS) ministras pirmininkas teiks dabartinio vidaus reikalų ministro atstatydinimą, greičiausiai jis bus turbūt pasirašytas, galvoju, trečiadienį, kada grįžta prezidentė, o siūlomai „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatūrai P.Gylio valdyba vieningai nepritarė“, - žurnalistams sekmadienį sakė G.Kirkilas.

„Valdyba galvoja, kad tai nėra tinkamas kandidatas dėl įvairių priežasčių - dėl to, kaip jis į politiką atėjo, visi aspektai buvo išvardyti, dėl to, kad (vidaus reikalų - BNS) sistema turbūt prieštarautų“, - pridūrė jis.

Pasak G. Kirkilo, socialdemokratai vertina P.Gylį „kaip politiką, kaip žmogų, kaip profesorių“, tačiau, anot jo, Seimo narys netinka vadovauti būtent Vidaus reikalų ministerijai. Premjeras anksčiau yra sakęs, kad S. Skvernelis pasitrauks iš pareigų tada, kai bus rastas naujas kandidatas į vidaus reikalų ministrus. Tačiau socialdemokratai sekmadienį teigė, kad dabartinis vidaus reikalų ministras iš pareigų atšaukiamas anksčiau, nes pradėjo vykdyti rinkimų kampaniją.

„Aš manau, kad ponas Skvernelis galėjo patylėti kai kuriais atvejais. Jis per daug įsivėlė į rinkimų kampaniją, būdamas dar Vyriausybės nariu“, - sakė socialdemokratų partijos vicepirmininkas Algirdas Sysas.

„Sudėtinga dirbti, kada (ministras - BNS) de facto vadovauja rinkimų kampanijai kitos partijos. Mes, aišku, socialdemokratai, esame labai pakantūs įvairioms situacijomis, bet čia jau yra šiek tiek per daug“, - jam antrino G.Kirkilas. Tuo metu S. Skvernelis BNS sakė nekomentuosiantis sprendimo teikti jo atstatydinimą, kol dar neapsispręsta dėl naujo kandidato į ministro postą.

„Nekomentuoju pažadų, kurių nustojama laikytis per kelias dienas“, - BNS sakė S. Skvernelis. P. Gylio kandidatūrą penktadienį premjerui pateikė valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas. Naujo vidaus reikalų ministro ieškoma, kai S. Skvernelis paskelbė šių metų Seimo rinkimuose dalyvausiantis su neparlamentine Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tuo metu į ministrus jis buvo deleguotas „Tvarkos ir teisingumo“, nors nebuvo šios partijos nariu.

R. Paksas lauks A. Butkevičiaus paaiškinimų

Valdančiosios socialdemokratų partijos valdybai sekmadienį nepritarus partijos „Tvarka ir teisingumas“ siūlomai Povilo Gylio kandidatūrai į vidaus reikalų ministrus, pastarosios partijos vadovas Rolandas Paksas teigia lauksiantis premjero Algirdo Butkevičiaus argumentų dėl šio sprendimo.

„Pirmas dalykas, aš nežinau to sprendimo, manęs niekas neinformavo apie tą sprendimą. Kai premjeras informuos ir išdėstys argumentus kodėl nepritarė, tada kažką ir galėčiau pasakyti“, - sekmadienį vakare BNS teigė valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R. Paksas.

Socialdemokratų valdyba sekmadienį nepritarė partijos „Tvarka ir teisingumas“ siūlomai P. Gylio kandidatūrai į vidaus reikalų ministrus.

„Pirmas dalykas, socialdemokratų valdyba gali svarstyti visus klausimus, kokius mato tinkamus svarstyti, bet būtų keistai, kad, sakykim, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos valdyba svarstytų konkrečiu atveju finansų ministro kandidatūrą. Keistokai atrodytų. Arba visiškai neseniai pasikeitusio sveikatos apsaugos ministro. Man kažkaip atrodytų, kad premjeras turėtų nuspręsti, ar jam tinka, tuomet teikia prezidentei, arba netinka ir iškart pasako“, - kalbėjo R. Paksas. „Bet kokiu atveju, aš įsiklausysiu į tuos argumentus, kas man bus išsakyta, ir tada darysim vieną ar kitą sprendimą“, - pridūrė „tvarkiečių“ lyderis.

 „Tvarka ir teisingumas“ turėtų mąstyti apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, sako „tvarkietis“ Seimo narys Petras Gražulis, socialdemokratams nepritarus parlamentaro Povilo Gylio kandidatūrai į vidaus reikalų ministrus. „Tai tik mano asmeninė pozicija. Mano pozicija, kad reikėtų vis tik mąstyti apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos“, - BNS sekmadienį sakė P. Gražulis.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/socialdemokratu-valdyba-nepritare-p-gylio-kandidaturai-i-vidaus-reikalu-ministrus.d?id=70879974