Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Spalio pabaigoje planuojama spręsti pareigūnų ir karių valstybinių pensijų indeksavimo problemą
2021-10-12

Rugsėjo pabaigoje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) surengė tarpinstitucinį posėdį, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas pareigūnų ir karių valstybinių pensijų  klausimui. Posėdyje, be kitų institucijų, dalyvavo ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai.

 

Posėdžio metu niekam nekilo abejonių, kad pareigūnų ir karių valstybinės pensijos yra neadekvačiai mažos ir nuvertėjusios. Todėl iš principo buvo sutarta, jog būtina didinti pačias mažiausias pensijas jau esantiems pensininkams bei pasiūlyti būdus kaip galėtų būti skaičiuojamos pensijos būsimiems pensininkams.

 

Saulius Džiautas, NPPSS pirmininkas, sako, kad pareigūnų ir karių valstybinių pensijų klausimas – vienas svarbiausių dalykų, kuriam Susivienijimas ir jo šakinė organizacija – profesinė sąjunga „Ekspareigūnai“ – artimiausiu metu skirs ypatingą dėmesį.

 

„Nėra ką kalbėti, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos Lietuvoje yra gėdingai mažos, vienos iš mažiausių visame regione ir Europoje. Praėjusios kadencijos Vyriausybė iš esmės nesugebėjo šio klausimo sprendimo išjudinti visus keturis kadencijos metus, tikiuosi dabartinė dauguma pagaliau išspręs šį klausimą. NPPSS dar vasarą pateikė eilinius savo pasiūlymus kaip turėtų būti indeksuojamos valstybinės pensijos, taip visą mūsų turimą informaciją, susijusią su šiuo klausimu: pavyzdžiui, analogiškų pensijų dydžius ES šalyse, – pasakoja S. Džiautas. 

 

Kitas tarpinstitucinis posėdis, skirtas pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo tobulinimui, bus surengtas spalio 26 d.

 

Daugiau informacijos apie NPPSS pasiūlymus, susijusius su pareigūnų ir karių valstybinių pensijų indeksavimu, galite rasti čia. 

 

---

 

BFL nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?