Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Spaudos konferencijoje darsyk paaiškinti Lazdijų rinktinės pertvarkos motyvai
2015-11-11

Į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje atvykusiems žurnalistams laikinai pasieniečių vado pareigas einantis pulkininkas Valentinas Novikovas iš pradžių papasakojo apie Lazdijų rinktinės istorinius momentus, kuomet šiam sieną su Lenkija saugančiam padaliniui buvo priskirti ir sienos su Rusija bei Baltarusija ruožai.

V. Novikovas išdėstė argumentus, kodėl nuo 2016 m. balandžio 1 d. VSAT yra numačiusi Lazdijų rinktinės pertvarką bei planuoja pokyčius kitų struktūrinių savo padalinių veikloje.  Be kita ko, jis pabrėžė, kad tiesiogiai išorinę valstybės sieną saugančių ir vidinę sieną kontroliuojančių padalinių, t. y. užkardų, veikloje jokių esminių pakeitimų nebus vykdoma, o pasikeis tik šių padalinių pavaldumas. V. Novikovas taip pat akcentavo ir administracijos aparato mažinimo būtinybę bei planus iš sutaupytų lėšų kelti atlygį ir motyvaciją tiesiogiai prie sienos dirbantiems pasieniečiams. Pareigūnas išdėstė ir kitus pertvarkų VSAT motyvus, kuriuos galima rasti čia.

Žurnalistus labiausiai domino, kiek VSAT tarnautojų dėl numatomų pertvarkų neteks darbo ir kokios bus pasieniečių galimybės po šių reformų esant reikalui užtikrinti vidaus sienos su Lenkija kontrolės atstatymą.

VSAT atstovas tikina, kad tarnybos pertvarka nepaveiks jos darbo ir ekstremaliomis sąlygomis

VSAT informacija