Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Statutiniai pareigūnai bando suprasti, kas nusispjovė į Premjero pareigūnams duotus pažadus
2016-09-22

„Visi prisimename, kaip šių metų pradžioje Ministras Pirmininkas, susitikęs su žurnalistais, drebančia lūpa teigė esąs šokiruotas policininkų ir kitų statutinių pareigūnų darbo užmokesčio, kuris tuomet siekė kiek daugiau nei 350 eurų per mėnesį. Galbūt prisiminęs, kad ant nosies rinkimai, ponas Butkevičius pridūrė, kad pradedantys pareigūnai jau šių metų vasarą turi uždirbti ir uždirbs bent 600-700 eurų“, - sako Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel.  

NPPSS atstovai pasakoja, kad su panašiu prašymu kreipėsi į Premjerą dar šių metų birželį ir klausė, kaip vykdomas pareigūnų darbo užmokesčio kėlimo programos įgyvendinimas. Tuomet, anot jų, sulaukta patikinimų, kad viskas vyksta pagal planą ir pareigūnų darbo užmokestis kils nuo liepos 1 dienos. Vasarą pasitarimas šiuo klausimu vyko ir Vidaus reikalų ministerijoje, kur centrinių įstaigų vadovai patvirtino, kad darbo užmokestis didės.

„Liepa jau praėjo, greitai baigsis ir visi metai. O iš pareigūnų vis dažniau išgirstame, kad realių darbo užmokesčio pokyčių beveik nėra arba jie labai fragmentiški. Iš nuogirdų sprendžiame, kad darbo užmokesčio kėlimo programa stringa. Todėl ir prašome Premjero tikslios informacijos. Norime suvokti situaciją ir suprasti kas nusispjovė į Ministro Pirmininko pažadus - pats ponas Butkevičius, vidaus reikalų ministerija ar ministerijai pavaldžių centrinių įstaigų vadovai“, - teigia V. Banel. 

***

2016 m. birželio pabaigoje vykusiame Vidaus reikalų ministerijos (VRM) posėdyje dėl papildomų asignavimų poreikio 2017 m. buvo aptarta ministerijai pavaldžių įstaigų papildomų lėšų poreikis, jų paskirtis, tikėtini rezultatai. Susitikime dalyvavo VRM, jai pavaldžių įstaigų vadovai ir atstovai bei profesinių sąjungų vadovai. Susitikimo protokolą rasite ČIA

Premjero pažadai didinti pareigūnų atlyginimus:

http://www.lrt.lt/naujienos/ekonomika/4/123225/premjeras_policininku_atlyginimai_sokiruoja#wowzaplaystart=148000&wowzaplayduration=78000

https://lrv.lt/lt/naujienos/2015-m-vyriausybes-veiklos-rezultatai-issamiai

NPPSS informacija