Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Statutiniai pareigūnai Seimui primins apie teisėsaugos darbų sąrašą
2017-09-11

Statutiniams pareigūnams atstovaujantis Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) dar kartą oficialiai kreipėsi į Seimo frakcijų lyderius ir už teisėsaugą atsakingus Seimo komitetus. NPPSS kviečia rudens sesijoje galiausiai priimti jau parengtas Vidaus tarnybos statuto pataisas, reikalingas norint pabaigti prieš kelerius metus pradėtus teisėsaugos pokyčius. Tai padaryti, anot profesinių sąjungų atstovų, būtina siekiant sukurti efektyvią ir patrauklią vidaus tarnybą, gebančią užtikrinti Lietuvos žmonių saugumą.

 

Pasak NPPSS atstovų, prieš kelerius metus priėmus Vidaus tarnybos statutą teisėsaugos pokyčių lokomotyvas buvo pastatytas ant bėgių. Tam, kad jis pasiektų galutinį tikslą, vis dar būtina aiški politinė valia, išreikšta ir apibrėžta bendru politikų sutarimu dėl galutinio reformos įgyvendinimo ir, svarbiausia, rezultato.

 

„Teisėsaugos įstaigos ėmėsi savo jėgomis finansuoti pokyčius: per kelerius metus iš vidinių resursų buvo sutaupyta apie 20 milijonų eurų, tarnybas paliko keli tūkstančiai pareigūnų, atleista ne viena dešimtis nesąžiningų darbuotojų. Įstaigos atliko namų darbus. Taip, vienos geriau, kitos prasčiau, tačiau dabar prie reformos įgyvendinimo atėjo laikas prisidėti valstybei.

 

Norime susitikti su Seimo frakcijų lyderiais, naujais Seimo nariais, tais, kuriems yra įdomios teisėsaugos aktualijos. Sieksime pristatyti jiems darbus, kuriuos būtina atlikti Seime. Norime sužinoti jų nuomonę apie teisėsaugos pažangą. Nuolat girdime apie galimas grėsmes iš rytų ir tai, jog vidaus tarnybų pareigūnai turi būti joms pasirengę. Premjeras ne kartą minėjo, kad šešėlinės ekonomikos mastai Lietuvoje yra gerokai per dideli, o pareigūnai privalo efektyviau kovoti su šešėliu. Tačiau tam į teisėsaugą būtina investuoti“, – sako NPPSS vadovas Vladimir Banel.

 

V. Banel teigia, kad teisėsauga šiems iššūkiams nuolat rengiasi, tačiau pagalba iš Seimo ir Vyriausybės yra būtina. Visų pirma, per sistemos finansavimą, pareigūnų aprūpinimą moderniomis darbo priemonėmis, jų kvalifikacijos kėlimą, saugumo užtikrinimą. Profesinių sąjungų vadovas taip pat išskiria ir pareigūnų darbo užmokesčio klausimą.

 

„Pareigūnų darbo užmokestis šiek tiek didėjo pastaruosius kelis metus, tačiau tai, visų pirma, buvo daroma įstaigų jėgomis: ne didinant pareiginės algos koeficientus, o pavyzdžiui, kaip policijoje, mokant priedus ir priemokas už budėjimus, darbą naktimis, viršvalandžius. Tokios priemonės iš esmės neužtikrina didesnio pastovaus pareigūnų darbo užmokesčio. Gi tam, kad būtų didinami pareiginės algos koeficientai, reikalingas Statuto darbo užmokesčio dalies korekcijos ir valstybės finansavimas. Tuo tarpu valstybė kol kas, bent jau taip atrodo iš kai kurių ministerijų pozicijos, vengia diskusijų šiuo klausimu ir yra pasirengusi taupyti žmonių saugumo sąskaita“, – aiškina pareigūnų profesinių sąjungų vadovas.

 

Pasak NPPSS atstovų, politikams atėjo laikas apsispręsti, ar Lietuvoje bus stipti ir efektyvi teisėsauga. Jei taip, tuomet turi būti kuo skubiau priimtos reikiamos Vidaus tarnybos statuto pataisos, užtikrintas jų įgyvendinimo finansavimas, taip pat parengtas „Programos 1000" (numatančios, jog žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestis 2020 metais turi priartėti prie 1000 eurų ribos, kuri jau prieš kelerius metus pasiekta Estijoje) įgyvendinimo ir finansavimo planas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?