Pagalba
Statutiniai pareigūnai surengs įspėjamąjį protestą po Seimo narių langais
2015-06-17

Šia akcija pareigūnai siekia priminti Seimo nariams apie jau šešerius metus delsiamus priimti Vidaus tarnybos statutą ir kitus įstatymus, kurie yra būtini siekiant modernizuoti Lietuvos teisėsaugą ir užtikrinti visuomenės saugumą. Anot NPPSS atstovų, akcijoje planuoja dalyvauti apie šimtą policininkų, ugniagesių, pasieniečių.

„Matome rekordinį visuomenės pasitikėjimą statutiniais pareigūnais. Tai mus ir džiugina, ir įpareigoja. Visgi politikų trypčiojimas vietoje neleidžia sukurti patrauklios, stiprios vidaus reikalų sistemos, į kurią norėtų ateiti dirbti profesionalūs pareigūnai, o jų atlygis atitiktų darbo pobūdį.

Šia akcija mes bandysime automobilių garsiniais signalais ir švyturėliais priminti politikams jų ne kartą mums duotą pažadą, kad Vidaus tarnybos statutas bus priimtas jau šioje Seimo sesijoje. Jei visgi tai neįvyks, po dešimties dienų prie Seimo susirinks jau ne šimtas, o tūkstantis statutinių pareigūnų“, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.    

Dar ne pabaiga

Antradienį, birželio 16 d., Seimas po svarstymo pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektui, kuris lieka įrašytu į kito ketvirtadienio opozicijos darbotvarkę. Kad ir kaip būtų tai dar nėra ilgo kelio pabaiga, nes statutas dar nėra priimtas, o valdančiųjų veiksmų nuspėti negalime. 

„Jau ne kartą pasimokėme, kad pažadais tikėti negalime. Kalbant apie blogiausią scenarijų, statutas gali būti nepriimtas arba grąžintas atgal Vyriausybei. Todėl kiekvienas mūsų privalome būti aktyviu Vidaus reikalų sistemos advokatu. Turime būti vieningi ir įrodyti, kad pokyčiai teisėsaugos sistemoje būtini.

Nepaisant to, kad Seimo nariai pritarė projektui, jo priėmimo svarstymas dar nėra įtrauktas į darbotvarkę. Be to, net ir priėmus statutą turėsime siekti, kad visas jo įgyvendinimas prasidėtų jau nuo 2016 metų. Šiuo metu Seimas ir Vyriausybė siūlo statuto įgyvendinimą išskirstyti dalimis, tokiu atveju pokyčiai tarnybose bus tik kosmetiniai, realių pokyčių turėsime laukti dar mažiausiai dvejus metus. Ar mes to norime?“, - retoriškai klausia V. Banel.

Jeigu po įspėjamojo protesto situacija nepasikeis, visus statutinius pareigūnus kviesime į masines  protesto akcijas.

NPPSS informacija