Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Statutinių pareigūnų atstovai susitiko su Ministru Pirmininku
2019-12-13

Šiandien Vyriausybės rūmuose Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) lyderiai susitiko su Premjeru Sauliumi Skverneliu ir jo komanda. Susitikime buvo diskutuota apie kitų metų statutinių įstaigų finansavimą.

 

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel po susitikimo pabrėžė, kad tai buvo ne derybos, o dar kartą pristatyta reali padėtis.

 

„Noriu pabrėžti, kad susitikime nebuvo jokių derybų. Savo ruožtu, pristatėme ir pagrindėme realų reikalingą pareigūnams biudžeto lėšų poreikį, o Vyriausybė išsakė savo poziciją. Tai buvo galimybė pažiūrėti vieni kitiems į akis, tačiau sprendimą turės priimti Seimas, o Vyriausybė ir Finansų ministerija turi galimybę padėti šiems pokyčiams įvykti“, – sakė V. Banel.

 

Anot jo, pareigūnai kol kas neatsisako minties gruodžio 17 dieną prie Seimo surengti visuotinį protestą. Vilniaus miesto savivaldybė jau išdavė leidimą šiai akcijai.

 

NPPSS ekspertų ir statutinių įstaigų skaičiavimais, kitų metų biudžete, lyginant su dabar Seime esančiu jo projektu, ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų turi būti skirta Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.

 

Šios lėšos yra būtinos „Programos 1000“ įgyvendinimui (įsipareigojimai pareigūnų mėnesinį atlyginimą padidinti bent iki 1000 eurų yra įtvirtinti Vyriausybės programoje ir jos įgyvendinimo priemonių plane).

 

Primename, gruodžio 8 dieną Seime NPPSS, finansavimo klausimams spręsti, organizavo diskusiją su visų Seimo frakcijų lyderiais bei atstovais, o gruodžio 10 dieną prie Seimo surengė įspėjamą protesto akciją. Vakar pareigūnai atviru laišku kreipėsi į šalies Prezidentą, prašydami atkreipti valdančiosios Seimo daugumos ir Prezidento paskirtos Vyriausybės dėmesį į planuojamą visiškai niekinį statutinių įstaigų finansavimą 2020 m. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?