Pagalba

  

Pagalba
Iš olandų patirties semsis pataisos pareigūnai, ugniagesiai, aplinkosaugininkai
2018-04-27

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) tęsia bendradarbiavimą su užsienio partneriais. Balandžio 23-25 dienomis jau antrą kartą Vilniuje lankėsi olandų policijos pareigūnų profesinės sąjungos „De Nederlandse Politiebond” (NPB) atstovai.

 

Vizito metu Vilniaus apskr. vyriausiame policijos komisariate olandams buvo pristatyta Vilniaus policijos valdymo schema, viešųjų erdvių stebėjimo sistema, ekstremalių situacijų vadavietė ir muziejaus ekspozicija. Vilniaus miesto 3 policijos komisariate policijos atstovams pristatyti veiklos skyriaus pareigūnų ir patrulių tarnybiniai automobiliai, ekipiruotė. Pareigūnų atstovai vyko ir į Kauną, - ten jiems pristatytas Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai ir įstaigos veikla. Kriminalinės policijos biure profsąjungų atstovai diskutavo apie tai, kaip Lietuva saugo kompiuterines sistemas ir serverius nuo kibernetinių atakų. Pareigūnų kredito unijos vadovas Tomas Vaitkunskas olandams pristatė Pareigūnų kredito uniją, jos veiklą ir teikiamas naudas pareigūnams.

 

 

 

„Bendradarbiavimas su užsienio partneriais mums itin svarbus. Kaupiame gerąją patirtį, mokomės vieni iš kitų. Olandijos pareigūnai jau ne vienerius metus dirba pagal itin pasiteisinusį veiklos modelį, stoti į policijos mokyklą nori daugelis jaunuolių, todėl atranka itin didelė. Šiais metais didelį dėmesį skiriame Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos, Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinių sąjungų tarptautinių ryšių užmezgimui. Kartu su NPB atstovais sutarėme bendromis jėgomis siekti užmegzti bendradarbiavimą su šių sričių profesinėmis sąjungomis Olandijoje“, - pasakoja NPPPSS pirmininkas Vladimir Banel. 

 

 

Olandijos policijos pareigūnų profesinė sąjunga NPB jau ne pirmus metus prisideda prie NPPSS ir jį vienijančių profesinių sąjungų atstovų kompentencijos ir lyderystės ugdymo.

 

NPPSS pirmininkas V. Banel neseniai buvo susitikęs ir su Latvijos vidaus reikalų sistemos pareigūnų profesinės sąjungos vadovybe. Latviai domėjosi reformomis Lietuvos policijoje. NPPSS vadovas papasakojo apie tai, kaip vyko pokyčiai policijoje, su kokiais iššūkiais teko susidurti ir kokios klaidos buvo padarytos. Kartu kalbėta ir apie NPPSS prioritetus, „Programą 1000“ ir jos įgyvendinimą, teisėsaugos sistemos finansavimą, pareigūnų pensijas, Vidaus tarnybos statuto tobulinimą ir profesinių sąjungų pateiktus siūlymus stiprinti socialinę partnerystę. V. Banel akcentavo, kad dabartinė Vyriausybė socialinei partnerystei skiria itin daug dėmesio, todėl šioje srityje galima tikėtis proveržio.