Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Su VRM ministru ieškota būdų spręsti Vadovybės apsaugos departamento problemas
2017-02-01

Vakar, sausio 31 d., Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovas Vladimir Banel, Vilniaus apskr. ikiteisminio tyrimų įstaigų profesinių sąjungų  (VA ITĮPS) l.e.p. pirmininkas Vitalijus Jagminas ir VA ITĮPS atstovė Vadovybės apsaugos departamente Miglė Kadonova susitiko su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu. Susitikimo metu buvo aptartos Vadovybės apsaugos departamente (VAD) kylančios problemos ir galimi jų sprendimai.

 

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, situacija yra įtempta praktiškai visose Vadovybės apsaugos departamento veiklos srityse, administracija užsisklendusi, neieško sprendimų sudėtingoms situacijoms sureguliuoti, o jos siūlomi sprendimai yra nepriimtini vakarietiškos demokratijos šalyje. Su ministru kalbėta apie darbuotojų daromus pažeidimus ne tarnybos metu ir jų kilmę, mikroklimatą įstaigos viduje, VAD netinkamą darbo laiko apskaitą, pareigūnų vertinimą ir cinišką piktnaudžiavimą įgaliojimais, departamente taikomus tarnybinės atsakomybės ypatumus, profesinės sąjungos narių, fizinių reikalavimų padidinimą.

 

Be to, primintas ir VAD prieš kurį laiką parengtas projektas, sukėlęs nerimą ne tik Lietuvos, bet ir Europos pareigūnų tarpe. VAD projektu siūlyta riboti pamatines demokratines piliečio teises. VAD pareigūnus norėta išbraukti iš visuomeninio gyvenimo įvairiais aspektais: jiems uždraudžiama net artintis prie viešosios politikos procesų, jungtis į darbuotojų organizacijas. Mainais suteikiamas tam tikras imunitetas nuo teisėsaugos pareigūnų vykdomų veiksmų.

 

Pareigūnų atstovai E. Misiūnui įteikė dokumentą (su kuriuo susipažnti galite ČIA), kuriame išdėstytos esminės Vadovybės apsaugos departamento problemos ir prašoma:

 

  1. a) atlikti tarnybinį patikrinimą ir išsamiai įvertinti visas nurodytas aplinkybes;
  2. b) nustačius piktnaudžiavimą tarnyba arba netinkamą įgaliojimų taikymą atsakingus pareigūnus įvertinti tiek tarnybinės atsakomybės tiek tarnybinės veiklos vertinimo būdu;
  3. c) nelaukiant kol situacija susireguliuos ir išsisklaidys tvyranti įtampa, skirti atsakingą Vidaus reikalų ministerijos atstovą Vadovybės apsaugos departamentui, kuris padėtų sureguliuoti situaciją Vadovybės apsaugos departamente ir papildomai kontroliuotų Vadovybės apsaugos departamento administraciją.

 

VRM ministras pažadėjo imtis iškeltų problemų sprendimo. Savo ruožtu profesinės sąjungos teigė pasirengusios bendradarbiauti tiriant galimus pažeidimus ir piktnaudžiavimą bei imtis visų įmanomų priemonių situacijai departamente normalizuoti.

 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?