Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) atstovai susitiko su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte. Susitikime dalyvavo LPDPS pirmininkė Ineta Kursevičienė, vicepirmininkas Darijus Malyševas, tarybos narė Vaida Bratcher, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo, kurio narė yra LPDPS, pirmininkas Saulius Džiautas, kitų pareigūnų interesus ginančių profesinių sąjungų atstovai.
„Atrodo, kad Vyriausybės atstovai į policiją ir kitas šalies statutines įstaigas žvelgia pro rožinius akinius. Mums buvo pasakojama apie tai, kad teisėtvarka yra valdžios prioritetas, apie tai, kad pareigūnų darbo užmokestis auga septynmyliais žingsniais. Visgi, jei viskas taip gražu, kodėl policijos pareigūnai palieka tarnybą? Kodėl policijos pareigūnų darbo užmokestis vidutiniškai yra mažesnis nei kitų valstybės tarnautojų? Kodėl vis daugiau pareigūnų tam, kad išmaitintų šeimą, yra priversti ieškoti antro darbo? Į šiuos klausimus aiškių atsakymų mes neišgirdome”, - sako I. Kursevičienė.
LPDPS primena, kad per 8 šių metų mėnesius tarnybą paliko 426 pareigūnai, o tai yra 1,6 karto daugiau nei per 2021-2023 metų laikotarpį. Prognozuojame, kad iki metų pabaigos tarnybą gali palikti dar bent 150 pareigūnų.
„Yra ir dar juodesnis scenarijus. Pagal dabar galiojančius įstatymus į pensiją turi teisę išeiti maždaug 40 proc. policijos pareigūnų. Kas bus, jei taip atsitiks? Klausimas, atrodo, retorinis, tačiau labai greitai jis gali pavirsti realybe, turėsiančia ypatingai skaudžias pasekmes visuomenės saugumui”, - teigė LPDPS pirmininkė.
„Mes aiškiai įvardinome savo reikalavimus: mažiausias mėnesinis policijos pareigūno darbo užmokestis atskaičius mokesčius neturi būti mažesnis nei 1,5 tūkst. eurų. Dar šiais metais turi būti surasta pinigų patyrusių pareigūnų motyvavimui - keliant koeficientus per neeilinius vertinimus. Visgi, nesu tikra ar Vyriausybės rūmuose šį kartą buvome išgirsti, nebuvo pasakyta nieko konkretaus kaip Vyriausybė planuoja spręsti sistemos problemas”.
Anot I. Kursevičienės, jei pareigūnų reikalavimai nebus atliepti ir nebus imtasi konkrečių veiksmų sistemos problemoms spręsti, LPDPS neatmeta galimybės visoje Lietuvoje organizuoti pareigūnų protesto akcijas.