Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Sudarytas pareigūnų, turinčių problemų su alkoholiu, sąrašas
2015-12-28

Kaip sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, sunku įsivaizduoti, kam toks sąrašas bus reikalingas.

„Jeigu jis sudarytas užkardant grėsmes – sutinku. Tačiau, jeigu tas sąrašas bus kaip „raganų medžioklė“, pareigūnai bus nuolat stebimi, man atrodo, kad tai prasilenkia su žmogaus teisėmis“, – sakė R.Katinienė.

Ji pabrėžė, reikėtų aiškumo – jeigu į sąrašą bus įtrauktas pareigūnas, su taure stovėjęs kokios nors šventės metu – tai būtų tikras absurdas.

„Mes matome policijoje esančias problemas ir stengiamės jas spręsti, o ne bandyti jas nuslėpti ar apsimesti, kad jų nematome“, – sakė Policijos departamento Viešųjų ryšių vadovas Ramūnas Matonis.

Kaip nurodė Policijos departamentas, pareigūnai, kurie linkę piktnaudžiauti alkoholiu, bus kviečiami pas vadovus, pas psichologus, su jais kalbasi policijos kapelionai, jiems siūlomos specialios reabilitacijos ar gydymo programos.

„Turime tam tikrų problemų su alkoholį vartojančiais pareigūnais, turime specialią programą, kaip tą problemą spręsti. Mūsų tikslas – padėti pareigūnui, o ne eliminuoti jį iš užimamų pareigų. Jei tik žmogus nori, mes pasiryžę jam padėti“, – pabrėžė R.Matonis.

„Mes nuolat analizuojame situaciją apie savo pareigūnus, ir imamės prevencinių priemonių, norėdami užkirsti kelią galimoms nelaimėms“, – sakė R.Matonis.

Originalų tekstą rasite čia: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/sudarytas-pareigunu-turinciu-problemu-su-alkoholiu-sarasas.htm