Pagalba

  

Pagalba
Sulaukta informacijos apie pareigūnų protegavimą pataisos namuose
2018-01-19

Po užvakar, sausio 17 d., paviešintos informacijos apie galimai Vilniaus pataisos namuose savivaliaujantį direktoriaus pavaduotoją Aleksėjų Liniovą profesinės sąjungos iš pareigūnų sulaukė daugiau laiškų apie direktoriaus pavaduotojo savivalę ir kai kurių darbuotojų protegavimą.

 

Jau į pensiją išėjęs pareigūnas (profesinei sąjungai vardas ir pavardė – žinomi) profesinei sąjungai rašo, kad išties Vilniaus pataisos namus valdo ne jos direktorius, o pavaduotojas.

 

„Visi žino, kad A. Liniovas įstaigoje karalius, tačiau pareigūnai bijo kalbėti. Žinau ir tokių atvejų, kuomet direktoriaus pavaduotojas naudojosi nuteistųjų paslaugomis. Nuteistųjų piešinius, išdrožtus šachmatus, dėžutes bižuterijai, medžio dirbinius ir panašius daiktus A. Liniovas nešė iš įstaigos. Tuos dirbinius jis kaip dovanas nešė ir į Teisingumo ministeriją. Buvo net tyrimas dėl to pradėtas, tačiau po pusės metų nuobauda panaikinta. Ką jau kalbėti apie moteris, kurios sėdi prie jo kabineto ir dirba asminėmis sekretorėmis, nors jų pareigos visiškai kitokios“, - rašoma laiške.

 

Anot informaciją pateikusių pareigūnų (profesinei sąjungai vardai ir pavardės – žinomi), pataisos namuose visiems puikiai žinoma, kad A. Liniovas ir šiuo metu turi asmeninę sekretorę.

 

„Ne, ji tokių pareigų oficialiai neužima. Vadinamoji sekretorė – statutinė pareigūnė, turinti dirbti apsaugos ir priežiūros skyriuje. Saugoti ir prižiūrėti nuteistuosius turinti pareigūnė sėdi direktoriaus pavaduotojo pašonėje, rašo jo vardu raštus ir daro tai, ko ponas įsigeidžia. Tai visiška savivalė ir darbuotojų skirstymas pagal savo susigalvotas taisykles. Tai privalo vieną dieną baigtis”, - rašo pareigūnai, prašydami pagalbos.

 

Anot buvusių ir esamų darbuotojų, Vilniaus pataisos namuose yra imuniteto tarnybos ir kriminalinės žvalgybos pareigūnai, tačiau ir jie bijo direktoriaus pavaduotojo. „Pas mus įstaigoje vyrauja nuomonė, kad valdžia – nebaudžiama, baudžiami tik žemesni pareigūnai“, - rašo buvęs pareigūnas.

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas teigiamai vertina tai, kad pareigūnai suteikia tolimesniam tyrimui svarbią informaciją, pasitiki ir tiki profesinėmis sąjungomis.

 

„Tokie dalykai neturi ir negali būti toleruojami, todėl ir toliau kviečiu visus buvusius ir esamus pareigūnus dalintis problemomis. Tik tokiu būdu galime tikėtis, kad jos bus išspręstos. Primenu, kad visų informaciją pateikusių asmenų anonimiškumą garantuojame”, - teigia V. Jagminas.

 

Surinkta medžiaga bus perduota Kalėjimų departamentui ir Teisingumo ministerijai.

 

Anksčiau rašėme:

 

Buvusių pataisos pareigūnų laiškas: mus privertė palikti tarnybą