Pagalba

  

Pagalba
Susitepusių reputaciją į ugniagesius nepriims
2015-12-07

„Čia kalba eina apei nestatutinę tarnybą - savivaldybių ugniagesius ir valstybinius, kurie taip pat dirba pagal darbo sutartį. Tokie reikalavimai iš tikrųjų nebuvo patvirtinti, dabar bus įstatyme nustatyti“, - Vyriausybės posėdyje trečiadienį aiškino vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Tokias pataisas Vidaus reikalų ministerija parengė po to, kaip Valstybės kontrolė sukritikavo priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pasirengimą gesinti gaisrus. Tarp 2014 metais paskelbtų audito išvadų buvo ir kritika dėl netinkamos dalies ugniagesių kvalifikacijos - tuomet konstatuota, kad teisės aktuose nenustatyti reikalavimai savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesio pareigybei užimti, todėl 15 proc. savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesių neturi ugniagesio kvalifikacijos, nes nėra baigę mokymų pagal Ugniagesybos ir gelbėjimo darbų programą.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad į ugniagesio pareigas gali pretenduoti tik asmenys nuo 18 iki 65 metų, turintys ne žemesnį kaip pagrindinį išsilavinimą, baigę specialius įvadinius mokymus ir išlaikę egzaminą. Be to, asmenys privalėtų būti nepriekaištingos reputacijos ir pareigas leidžiančios eiti sveikatos būklės bei tam reikalingo fizinio pasirengimo.

Jei įstatymo pataisoms bus patvirtinos ir Seime, ugniagesiais negalės tapti neišnykusį teistumą turintys asmenys bei tie, kurie ne seniau kaip prieš trejus metus buvo už pažeidimus atleisti iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.

„Kaip pavyzdys - tikrai buvo keista, kad nebuvo reikalaujama tam tikros reputacijos turėjimo, kad žmogus, kuris ateina gelbėti jūsų turto, galėjo būti teistas už vagystes ir gelbėdamas tą turtą padaryti kažkokius neteisėtus veiksmus“, - sakė S.Skvernelis.

Originalų tekstą rasite čia: http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/susitepusiu-reputacija-i-ugniagesius-nepriims-722787#ixzz3tcTjVu8f